STINAV S.R.L.
Revenue
25.1M
2024
Profit
2.2M
2024
Employees
46
2024
Margin
8,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STINAV S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 25.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #535 la cifra de afaceri, #347 la profit, #533 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STINAV S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 25.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #535 la cifra de afaceri, #347 la profit, #533 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 18.0× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 14.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MTS ROAD FREIGHT S.R.L. | 24.7M | 43 | Transport |
| ANVABO SPEDITION SRL | 26.5M | 46 | Transport |
| RABELINK TRANSPORT SRL | 26M | 45 | Transport |
| VIAMOD CONSTRUCT SRL | 26.7M | 46 | Transport |
| GEROM-INTERTRANS S.R.L. | 25.1M | 46 | Transport |
| FOCUS TRANS AUTO SRL | 26.3M | 45 | Transport |
| RAZLUC SRL | 25.6M | 45 | Transport |
| MAN TRANSPORT SERVICE SRL | 24.9M | 46 | Transport |
| TRANS ZAMFIR SRL | 26.1M | 38 | Transport |
| TRANS RUBY SRL | 30M | 44 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.5%
- CA / angajat
- 564K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 25.1M
- Profit net
- 2.2M
- Angajați
- 46
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 25.1M | 2.2M | 46 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STINAV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STINAV S.R.L.(current)
- Revenue
- 25.1M
- Employees
- 46
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #11.467
- MTS ROAD FREIGHT S.R.L.
- Revenue
- 24.7M
- Employees
- 43
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #11.957
- ANVABO SPEDITION SRL
- Revenue
- 26.5M
- Employees
- 46
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #11.264
- RABELINK TRANSPORT SRL
- Revenue
- 26M
- Employees
- 45
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #11.443
- VIAMOD CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 26.7M
- Employees
- 46
- Profit
- -2.4M
- Rank RO
- #11.181
- GEROM-INTERTRANS S.R.L.
- Revenue
- 25.1M
- Employees
- 46
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #11.800
- FOCUS TRANS AUTO SRL
- Revenue
- 26.3M
- Employees
- 45
- Profit
- 654K
- Rank RO
- #11.353
- RAZLUC SRL
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 45
- Profit
- 984K
- Rank RO
- #11.613
- MAN TRANSPORT SERVICE SRL
- Revenue
- 24.9M
- Employees
- 46
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #11.888
- TRANS ZAMFIR SRL
- Revenue
- 26.1M
- Employees
- 38
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #11.403
- TRANS RUBY SRL
- Revenue
- 30M
- Employees
- 44
- Profit
- 876K
- Rank RO
- #10.097
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STINAV S.R.L.(current) | 25.1M | 46 | 2.2M | #11.467 |
| MTS ROAD FREIGHT S.R.L. | 24.7M | 43 | 1.9M | #11.957 |
| ANVABO SPEDITION SRL | 26.5M | 46 | 2.2M | #11.264 |
| RABELINK TRANSPORT SRL | 26M | 45 | 305K | #11.443 |
| VIAMOD CONSTRUCT SRL | 26.7M | 46 | -2.4M | #11.181 |
| GEROM-INTERTRANS S.R.L. | 25.1M | 46 | 1.7M | #11.800 |
| FOCUS TRANS AUTO SRL | 26.3M | 45 | 654K | #11.353 |
| RAZLUC SRL | 25.6M | 45 | 984K | #11.613 |
| MAN TRANSPORT SERVICE SRL | 24.9M | 46 | -2.7M | #11.888 |
| TRANS ZAMFIR SRL | 26.1M | 38 | 2.6M | #11.403 |
| TRANS RUBY SRL | 30M | 44 | 876K | #10.097 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STINAV S.R.L.(you) | MTS ROAD FREIGHT S.R.L. | ANVABO SPEDITION SRL | RABELINK TRANSPORT SRL | VIAMOD CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 25.1M | 24.7M | 26.5M | 26M | 26.7M |
| Profit | 2.2M | 1.9M | 2.2M | 305K | -2.4M |
| Margin | 8,5% | 7,6% | 8,3% | 1,2% | -9,0% |
| Employees | 46 | 43 | 46 | 45 | 46 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STINAV S.R.L.”.