Revenue

445K

2024

Profit

190K

2024

Employees

1

2024

Margin

42,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STIL PREST S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 445K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.401 la cifra de afaceri, #1.660 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STIL PREST S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 445K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.7%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #3.401 la cifra de afaceri, #1.660 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.401 din 8.990 companii

Top 37.8%

Vezi clasamentul

După profit

#1.660 din 8.990 companii

Top 18.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri445K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit42.7% vs medie industrie 5.8%

Compania este 7.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AXI AMEG TRANSPORTER SRL441K1Fabricare
RAYTECH MACHINING S.R.L.466K1Fabricare
NEGRUTIU S.R.L.413K1Fabricare
FRATII GABOR ALI-GH SRL508K1Fabricare
SUD EXPERT SRL445K1Fabricare
LUXURY URBAN PRODUC�IE S.R.L.444K1Fabricare
MOULDPOLISHINGPROSERVICE S.R.L.446K1Fabricare
RED METAL TECH S.R.L.446K1Fabricare
NT METAL FORM TOOLING S.R.L.443K1Fabricare
PRODASTRAL INVEST S.R.L.448K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
42.7%
CA / angajat
445K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    445K
    Profit net
    190K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STIL PREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTIL PREST S.R.L.(you)AXI AMEG TRANSPORTER SRLRAYTECH MACHINING S.R.L.NEGRUTIU S.R.L.FRATII GABOR ALI-GH SRL
Revenue
445K
441K
466K
413K
508K
Profit
190K
227K
125K
8K
859 lei
Margin
42,7%
51,4%
26,8%
1,9%
0,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STIL PREST S.R.L.”.