STEMY DRA GLASS S.R.L.
Revenue
3.4M
2024
Profit
336K
2024
Employees
4
2024
Margin
9,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STEMY DRA GLASS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #468 la cifra de afaceri, #375 la profit, #779 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STEMY DRA GLASS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #468 la cifra de afaceri, #375 la profit, #779 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PREFABET SARMASU S.R.L. | 3.1M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BIM SRL | 2.8M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CNN CREATIVE INVEST SRL | 4.3M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| KALITHEA CONSTRUCT S.R.L. | 2.8M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DORAV MOLDOPROD SRL | 4.4M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PREFABRICATE DOBROGEA S.R.L. | 3.4M | 5 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MAGCAR SRL | 2.6M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EXTREME GLASS VISION SRL | 2.6M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CENTRAL SORIN DAN S.R.L. | 2.6M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| LANSAT EXPERT SRL | 2.6M | 4 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.7%
- CA / angajat
- 862K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.4M
- Profit net
- 336K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.4M | 336K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STEMY DRA GLASS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STEMY DRA GLASS S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #61.694
- PREFABET SARMASU S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 31.8K
- Rank RO
- #66.623
- BIM SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #71.418
- CNN CREATIVE INVEST SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 501K
- Rank RO
- #52.416
- KALITHEA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #72.464
- DORAV MOLDOPROD SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #51.255
- PREFABRICATE DOBROGEA S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #62.433
- MAGCAR SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 473K
- Rank RO
- #75.753
- EXTREME GLASS VISION SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 84.8K
- Rank RO
- #76.264
- CENTRAL SORIN DAN S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 7.8K
- Rank RO
- #76.659
- LANSAT EXPERT SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 491K
- Rank RO
- #77.258
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STEMY DRA GLASS S.R.L.(current) | 3.4M | 4 | 336K | #61.694 |
| PREFABET SARMASU S.R.L. | 3.1M | 4 | 31.8K | #66.623 |
| BIM SRL | 2.8M | 4 | 1.6K | #71.418 |
| CNN CREATIVE INVEST SRL | 4.3M | 4 | 501K | #52.416 |
| KALITHEA CONSTRUCT S.R.L. | 2.8M | 4 | 1.2M | #72.464 |
| DORAV MOLDOPROD SRL | 4.4M | 4 | 108K | #51.255 |
| PREFABRICATE DOBROGEA S.R.L. | 3.4M | 5 | 2.1M | #62.433 |
| MAGCAR SRL | 2.6M | 4 | 473K | #75.753 |
| EXTREME GLASS VISION SRL | 2.6M | 4 | 84.8K | #76.264 |
| CENTRAL SORIN DAN S.R.L. | 2.6M | 4 | 7.8K | #76.659 |
| LANSAT EXPERT SRL | 2.6M | 4 | 491K | #77.258 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STEMY DRA GLASS S.R.L.(you) | PREFABET SARMASU S.R.L. | BIM SRL | CNN CREATIVE INVEST SRL | KALITHEA CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.4M | 3.1M | 2.8M | 4.3M | 2.8M |
| Profit | 336K | 31.8K | 1.6K | 501K | 1.2M |
| Margin | 9,7% | 1,0% | 0,1% | 11,8% | 44,2% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STEMY DRA GLASS S.R.L.”.