STEIN DESIGN CONSTRUCT SRL

CUI 25291835·Construcții·Ilfov·Founded 2024

Revenue

256K

2024

Profit

3.7K

2024

Employees

2

2024

Margin

1,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STEIN DESIGN CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 256K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.507 la cifra de afaceri, #20.450 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STEIN DESIGN CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 256K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.507 la cifra de afaceri, #20.450 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.507 din 39.568 companii

Top 36.7%

Vezi clasamentul

După profit

#20.450 din 39.568 companii

Top 51.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.500 din 39.568 companii

Top 26.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri256K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit1.2% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.1× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LOOK EXPERT SERV S.R.L.296K2Construcții
CATA & PREST S.R.L.297K2Construcții
CRIANT CONCEPT S.R.L.297K2Construcții
MARINA HIDRO CONSTRUCT S.R.L.298K2Construcții
ELECTRO-SERVICE PLUMBERS SRL298K2Construcții
BALDUR STAR SRL298K2Construcții
EMPALA ELECTRIC S.R.L.294K2Construcții
STEFANUT CONSTRUCT CAROTARI S.R.L.294K2Construcții
AQUA TEHNIC INSTAL S.R.L.299K2Construcții
CATA PREST TEAM SRL300K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
1.2%
CA / angajat
148K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 34%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    256K
    Profit net
    3.7K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STEIN DESIGN CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTEIN DESIGN CONSTRUCT SRL(you)LOOK EXPERT SERV S.R.L.CATA & PREST S.R.L.CRIANT CONCEPT S.R.L.MARINA HIDRO CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
256K
296K
297K
297K
298K
Profit
3.7K
100K
84.9K
49.4K
-88.8K
Margin
1,2%
33,8%
28,6%
16,6%
-29,9%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STEIN DESIGN CONSTRUCT SRL”.