STEFAROM SRL
Revenue
5.9M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
10
2024
Margin
22,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STEFAROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.894 la cifra de afaceri, #3.036 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STEFAROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.894 la cifra de afaceri, #3.036 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 5.4× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SERMOB DESIGN SRL | 5.8M | 10 | Comerț en-gros |
| ECO SOLUTION INVEST SRL | 5.4M | 10 | Comerț en-gros |
| BIBIS COM SRL | 5.9M | 10 | Comerț en-gros |
| TELEPRECISION-MTS SRL | 5.9M | 10 | Comerț en-gros |
| MOLDACOM GRUP SRL | 5.7M | 9 | Comerț en-gros |
| CAPILLATI S.R.L. | 5.9M | 10 | Comerț en-gros |
| COMIGO IMPEX S.R.L. | 6M | 10 | Comerț en-gros |
| FLORIBOG EXPRESS SRL | 5.7M | 9 | Comerț en-gros |
| MULTIPROD VACUUM S.R.L. | 6M | 10 | Comerț en-gros |
| CONIFER GARDEN S.R.L. | 5.9M | 10 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 22.8%
- CA / angajat
- 594K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.9M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.9M | 1.4M | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STEFAROM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STEFAROM SRL(current)
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #40.031
- SERMOB DESIGN SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #40.935
- ECO SOLUTION INVEST SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #42.986
- BIBIS COM SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 837K
- Rank RO
- #40.126
- TELEPRECISION-MTS SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #40.192
- MOLDACOM GRUP SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 10.5K
- Rank RO
- #41.200
- CAPILLATI S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #40.251
- COMIGO IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 10
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #39.734
- FLORIBOG EXPRESS SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #41.392
- MULTIPROD VACUUM S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #39.573
- CONIFER GARDEN S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #40.527
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STEFAROM SRL(current) | 5.9M | 10 | 1.4M | #40.031 |
| SERMOB DESIGN SRL | 5.8M | 10 | 203K | #40.935 |
| ECO SOLUTION INVEST SRL | 5.4M | 10 | 105K | #42.986 |
| BIBIS COM SRL | 5.9M | 10 | 837K | #40.126 |
| TELEPRECISION-MTS SRL | 5.9M | 10 | 104K | #40.192 |
| MOLDACOM GRUP SRL | 5.7M | 9 | 10.5K | #41.200 |
| CAPILLATI S.R.L. | 5.9M | 10 | 3.5M | #40.251 |
| COMIGO IMPEX S.R.L. | 6M | 10 | 116K | #39.734 |
| FLORIBOG EXPRESS SRL | 5.7M | 9 | 105K | #41.392 |
| MULTIPROD VACUUM S.R.L. | 6M | 10 | 1.2M | #39.573 |
| CONIFER GARDEN S.R.L. | 5.9M | 10 | 350K | #40.527 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STEFAROM SRL(you) | SERMOB DESIGN SRL | ECO SOLUTION INVEST SRL | BIBIS COM SRL | TELEPRECISION-MTS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.9M | 5.8M | 5.4M | 5.9M | 5.9M |
| Profit | 1.4M | 203K | 105K | 837K | 104K |
| Margin | 22,8% | 3,5% | 1,9% | 14,1% | 1,8% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STEFAROM SRL”.