STEFANA FOREST S.R.L.
Revenue
1.7M
2024
Profit
62.6K
2024
Employees
5
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STEFANA FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #989 la cifra de afaceri, #1.394 la profit, #951 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STEFANA FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #989 la cifra de afaceri, #1.394 la profit, #951 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| O.M.B. PRODUCTION S.R.L. | 1.7M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CEX PROD SRL | 1.8M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CARMO FOREST PREST SRL | 1.8M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVIC SIMON SRL | 1.7M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VNL FOREST TRANS SRL | 1.5M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| NEMIRA FOREST SRL | 1.5M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BUCOVINA PRINDII BUSINESS S.R.L. | 1.7M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVO MICOND S.R.L. | 1.7M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| KLAUS FOREST SRL | 1.8M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALENACA GRUP SRL | 1.5M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 346K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 62.6K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 62.6K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STEFANA FOREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STEFANA FOREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 62.6K
- Rank RO
- #105.990
- O.M.B. PRODUCTION S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 504K
- Rank RO
- #106.466
- CEX PROD SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #104.379
- CARMO FOREST PREST SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 28.7K
- Rank RO
- #101.297
- SILVIC SIMON SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 373K
- Rank RO
- #105.736
- VNL FOREST TRANS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 55.4K
- Rank RO
- #117.061
- NEMIRA FOREST SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 21.1K
- Rank RO
- #117.407
- BUCOVINA PRINDII BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 70.8K
- Rank RO
- #107.187
- SILVO MICOND S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 889K
- Rank RO
- #107.301
- KLAUS FOREST SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 55.5K
- Rank RO
- #104.642
- ALENACA GRUP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #118.861
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STEFANA FOREST S.R.L.(current) | 1.7M | 5 | 62.6K | #105.990 |
| O.M.B. PRODUCTION S.R.L. | 1.7M | 5 | 504K | #106.466 |
| CEX PROD SRL | 1.8M | 5 | 363K | #104.379 |
| CARMO FOREST PREST SRL | 1.8M | 5 | 28.7K | #101.297 |
| SILVIC SIMON SRL | 1.7M | 5 | 373K | #105.736 |
| VNL FOREST TRANS SRL | 1.5M | 5 | 55.4K | #117.061 |
| NEMIRA FOREST SRL | 1.5M | 5 | 21.1K | #117.407 |
| BUCOVINA PRINDII BUSINESS S.R.L. | 1.7M | 5 | 70.8K | #107.187 |
| SILVO MICOND S.R.L. | 1.7M | 5 | 889K | #107.301 |
| KLAUS FOREST SRL | 1.8M | 5 | 55.5K | #104.642 |
| ALENACA GRUP SRL | 1.5M | 5 | 103K | #118.861 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STEFANA FOREST S.R.L.(you) | O.M.B. PRODUCTION S.R.L. | CEX PROD SRL | CARMO FOREST PREST SRL | SILVIC SIMON SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.8M | 1.8M | 1.7M |
| Profit | 62.6K | 504K | 363K | 28.7K | 373K |
| Margin | 3,6% | 29,3% | 20,5% | 1,6% | 21,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STEFANA FOREST S.R.L.”.