Revenue

672K

2024

Profit

267K

2024

Employees

2

2024

Margin

38,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STAUB CONSULTING S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 672K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.122 la cifra de afaceri, #1.275 la profit, #1.830 la număr angajați din 13.452 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STAUB CONSULTING S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 672K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.2%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.122 la cifra de afaceri, #1.275 la profit, #1.830 la număr angajați din 13.452 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.122 din 13.452 companii

Top 8.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.275 din 13.452 companii

Top 9.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.830 din 13.452 companii

Top 13.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
440K lei
Marjă medie
27.7%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri672K lei vs medie industrie 440K lei

Compania este 1.5× față de media industriei

Marjă profit38.2% vs medie industrie 27.7%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 2

Compania este 1.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 69) — 2024

Industry size

5.9B

RON revenue

Total companies

13.452

Total employees

23.084

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
STANDARD CONTABILITATE SRL701K2Activități profesionale
EXPERT CONT SERV 2002 SRL697K2Activități profesionale
MA ACCOUNTING SERVICES S.R.L.693K2Activități profesionale
NAVITAS CONTAB SRL690K2Activități profesionale
M.P. INTERNATIONAL CONTAB SRL718K2Activități profesionale
CONTARDIN SRL720K2Activități profesionale
FIRSTLY CONSULTING S.R.L.679K2Activități profesionale
M & M SOLUTIONS GRUP S.R.L.678K2Activități profesionale
NXT ACCOUNT SRL677K2Activități profesionale
SIGMA EXPERT COMPTA SRL724K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
38.2%
CA / angajat
350K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    672K
    Profit net
    267K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STAUB CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTAUB CONSULTING S.R.L.(you)STANDARD CONTABILITATE SRLEXPERT CONT SERV 2002 SRLMA ACCOUNTING SERVICES S.R.L.NAVITAS CONTAB SRL
Revenue
672K
701K
697K
693K
690K
Profit
267K
325K
157K
197K
23.6K
Margin
38,2%
46,3%
22,5%
28,5%
3,4%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STAUB CONSULTING S.R.L.”.