STATUS WISE S.R.L.
Revenue
315K
2024
Profit
5.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
1,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STATUS WISE S.R.L. este o companie micro din sectorul Industria alimentară, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 315K lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #5.152 la cifra de afaceri, #5.301 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STATUS WISE S.R.L. este o companie micro din sectorul Industria alimentară, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 315K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #5.152 la cifra de afaceri, #5.301 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VATRA CU MAIA S.R.L. | 404K | 1 | Industria alimentară |
| COFET�RIA DULCE-DOR BOGDAN SRL | 411K | 1 | Industria alimentară |
| CROWN HOUSE S.R.L. | 411K | 1 | Industria alimentară |
| GRAMINA PRODCOM SRL | 409K | 1 | Industria alimentară |
| NIDA PRODCOM EXIM S.R.L. | 409K | 1 | Industria alimentară |
| VASPAR P�DURARU S.R.L. | 411K | 1 | Industria alimentară |
| COOPERATIVA AGRICOL� A CRESC�TORILOR DE B�L�AT� ROM�NEASC� COOPERATIV� AGRICOL� | 409K | 1 | Industria alimentară |
| COFETARIA ZMEUR S.R.L. | 412K | 1 | Industria alimentară |
| ANCA S BAKERY S.R.L. | 407K | 1 | Industria alimentară |
| COVRISERV EXTRA S.R.L. | 414K | 1 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.4%
- CA / angajat
- 410K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 315K
- Profit net
- 5.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 315K | 5.8K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STATUS WISE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STATUS WISE S.R.L.(current)
- Revenue
- 315K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.8K
- Rank RO
- #254.773
- VATRA CU MAIA S.R.L.
- Revenue
- 404K
- Employees
- 1
- Profit
- 28.9K
- Rank RO
- #256.762
- COFET�RIA DULCE-DOR BOGDAN SRL
- Revenue
- 411K
- Employees
- 1
- Profit
- -153K
- Rank RO
- #254.631
- CROWN HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 1
- Profit
- 28.3K
- Rank RO
- #254.614
- GRAMINA PRODCOM SRL
- Revenue
- 409K
- Employees
- 1
- Profit
- 121K
- Rank RO
- #255.159
- NIDA PRODCOM EXIM S.R.L.
- Revenue
- 409K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #255.160
- VASPAR P�DURARU S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 1
- Profit
- -12K
- Rank RO
- #254.365
- COOPERATIVA AGRICOL� A CRESC�TORILOR DE B�L�AT� ROM�NEASC� COOPERATIV� AGRICOL�
- Revenue
- 409K
- Employees
- 1
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #255.174
- COFETARIA ZMEUR S.R.L.
- Revenue
- 412K
- Employees
- 1
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #254.025
- ANCA S BAKERY S.R.L.
- Revenue
- 407K
- Employees
- 1
- Profit
- -39K
- Rank RO
- #255.680
- COVRISERV EXTRA S.R.L.
- Revenue
- 414K
- Employees
- 1
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #253.565
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STATUS WISE S.R.L.(current) | 315K | 1 | 5.8K | #254.773 |
| VATRA CU MAIA S.R.L. | 404K | 1 | 28.9K | #256.762 |
| COFET�RIA DULCE-DOR BOGDAN SRL | 411K | 1 | -153K | #254.631 |
| CROWN HOUSE S.R.L. | 411K | 1 | 28.3K | #254.614 |
| GRAMINA PRODCOM SRL | 409K | 1 | 121K | #255.159 |
| NIDA PRODCOM EXIM S.R.L. | 409K | 1 | 0 lei | #255.160 |
| VASPAR P�DURARU S.R.L. | 411K | 1 | -12K | #254.365 |
| COOPERATIVA AGRICOL� A CRESC�TORILOR DE B�L�AT� ROM�NEASC� COOPERATIV� AGRICOL� | 409K | 1 | 103K | #255.174 |
| COFETARIA ZMEUR S.R.L. | 412K | 1 | 179K | #254.025 |
| ANCA S BAKERY S.R.L. | 407K | 1 | -39K | #255.680 |
| COVRISERV EXTRA S.R.L. | 414K | 1 | 129K | #253.565 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STATUS WISE S.R.L.(you) | VATRA CU MAIA S.R.L. | COFET�RIA DULCE-DOR BOGDAN SRL | CROWN HOUSE S.R.L. | GRAMINA PRODCOM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 315K | 404K | 411K | 411K | 409K |
| Profit | 5.8K | 28.9K | -153K | 28.3K | 121K |
| Margin | 1,4% | 7,1% | -37,4% | 6,9% | 29,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STATUS WISE S.R.L.”.