Revenue

244K

2024

Profit

29.5K

2024

Employees

2

2024

Margin

12,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STARSIT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 244K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #23.040 la cifra de afaceri, #19.066 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STARSIT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 244K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #23.040 la cifra de afaceri, #19.066 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#23.040 din 56.726 companii

Top 40.6%

Vezi clasamentul

După profit

#19.066 din 56.726 companii

Top 33.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri244K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit12.1% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.2× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ROXTIM ALEMAT SRL243K2Construcții
KUPCIUC S.R.L.246K2Construcții
ACOPERI�URI MARAMURE� S.R.L.241K2Construcții
CASTLING PROD COM SRL240K2Construcții
POP CASSANDRA S.R.L.239K2Construcții
VERTICAL CONS DIVERS SRL-D252K2Construcții
DU�U CONSTRUCT SRL254K2Construcții
MIVI CONSTRUCT LINE S.R.L.256K2Construcții
DECOR GREEN CONSTRUCT S.R.L.259K2Construcții
DUBUVET CONSTRUCTII SRL261K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.1%
CA / angajat
122K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    244K
    Profit net
    29.5K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STARSIT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTARSIT S.R.L.(you)ROXTIM ALEMAT SRLKUPCIUC S.R.L.ACOPERI�URI MARAMURE� S.R.L.CASTLING PROD COM SRL
Revenue
244K
243K
246K
241K
240K
Profit
29.5K
-54.9K
23.3K
58.8K
38K
Margin
12,1%
-22,6%
9,5%
24,4%
15,8%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STARSIT S.R.L.”.