STAR CONSULTING & TRAINING SRL

CUI 16271650·Învățământ·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

2.1M

2024

Profit

551K

2024

Employees

5

2024

Margin

11,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STAR CONSULTING & TRAINING SRL este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #77 la cifra de afaceri, #271 la profit, #640 la număr angajați din 14.743 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STAR CONSULTING & TRAINING SRL este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
Poziție în industrie
În industria de Învățământ (România), compania este #77 la cifra de afaceri, #271 la profit, #640 la număr angajați din 14.743 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#77 din 14.743 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După profit

#271 din 14.743 companii

Top 1.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#640 din 14.743 companii

Top 4.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
272K lei
Marjă medie
16.0%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.1M lei vs medie industrie 272K lei

Compania este 7.7× față de media industriei

Marjă profit11.6% vs medie industrie 16.0%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 1

Compania este 3.7× față de media industriei

Industry intelligence

Învățământ (CAEN 85) — 2024

Industry size

4B

RON revenue

Total companies

14.743

Total employees

19.787

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
FORGE OF TALENTS S.R.L.5.8M5Învățământ
CENTRUL EDUCATIONAL HERMANN OBERTH SRL6.2M5Învățământ
INTEGRATE INVESTMENT SRL3.5M5Învățământ
HUMAN INVEST SRL3.4M5Învățământ
IT BUSINESS ADVISOR SRL4.8M7Învățământ
WORLDWIDE EDUCATION CONSULTING GROUP S.R.L.4M6Învățământ
EXEC-EDU-FORMARE CONTINUA MANAGERIALA SRL4.2M4Învățământ
EUROLINGVA EXAMINATIONS CENTRE S.R.L.3.6M5Învățământ
SMIS TRAINING EXPERTS & CONSULTANTS S.R.L.7.6M5Învățământ
ASCENT HUMAN CAPITAL SRL2.9M5Învățământ

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.6%
CA / angajat
948K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.1M
    Profit net
    551K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STAR CONSULTING & TRAINING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTAR CONSULTING & TRAINING SRL(you)FORGE OF TALENTS S.R.L.CENTRUL EDUCATIONAL HERMANN OBERTH SRLINTEGRATE INVESTMENT SRLHUMAN INVEST SRL
Revenue
2.1M
5.8M
6.2M
3.5M
3.4M
Profit
551K
-261K
1.6M
1.1M
191K
Margin
11,6%
-4,5%
25,1%
30,8%
5,7%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STAR CONSULTING & TRAINING SRL”.