STANDACO CONS S.R.L.
Revenue
189K
2024
Profit
3.6K
2024
Employees
3
2024
Margin
1,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STANDACO CONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 189K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #25.457 la cifra de afaceri, #24.915 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STANDACO CONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 189K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #25.457 la cifra de afaceri, #24.915 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LASEBI ASN CONSTRUCT S.R.L. | 188K | 3 | Construcții |
| CONSTRUCT GURGU EXPERT S.R.L. | 191K | 3 | Construcții |
| GIXAD CONSTRUCT SRL | 191K | 3 | Construcții |
| CONSTRUC?II PEVAL CON-LUX S.R.L. | 187K | 3 | Construcții |
| ILIENIC CONSTRUCT S.R.L. | 192K | 3 | Construcții |
| MARGARIT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 184K | 3 | Construcții |
| STOICA CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. | 180K | 3 | Construcții |
| EVADYNO CONSTRUCT S.R.L. | 201K | 3 | Construcții |
| PROMPT DVM STARCON S.R.L. | 202K | 3 | Construcții |
| VILLAGE CONSTRUCT ART S.R.L. | 206K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.9%
- CA / angajat
- 62.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 44%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 189K
- Profit net
- 3.6K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 189K | 3.6K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STANDACO CONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STANDACO CONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 189K
- Employees
- 3
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #396.871
- LASEBI ASN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 188K
- Employees
- 3
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #397.731
- CONSTRUCT GURGU EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 3
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #395.262
- GIXAD CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 191K
- Employees
- 3
- Profit
- -26.5K
- Rank RO
- #394.992
- CONSTRUC?II PEVAL CON-LUX S.R.L.
- Revenue
- 187K
- Employees
- 3
- Profit
- -45.8K
- Rank RO
- #398.899
- ILIENIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 192K
- Employees
- 3
- Profit
- -140K
- Rank RO
- #394.325
- MARGARIT CONSTRUCT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 184K
- Employees
- 3
- Profit
- -25.8K
- Rank RO
- #401.210
- STOICA CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 3
- Profit
- -9K
- Rank RO
- #404.999
- EVADYNO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 201K
- Employees
- 3
- Profit
- 764 lei
- Rank RO
- #386.590
- PROMPT DVM STARCON S.R.L.
- Revenue
- 202K
- Employees
- 3
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #385.398
- VILLAGE CONSTRUCT ART S.R.L.
- Revenue
- 206K
- Employees
- 3
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #381.775
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STANDACO CONS S.R.L.(current) | 189K | 3 | 3.6K | #396.871 |
| LASEBI ASN CONSTRUCT S.R.L. | 188K | 3 | 3.3K | #397.731 |
| CONSTRUCT GURGU EXPERT S.R.L. | 191K | 3 | 8.9K | #395.262 |
| GIXAD CONSTRUCT SRL | 191K | 3 | -26.5K | #394.992 |
| CONSTRUC?II PEVAL CON-LUX S.R.L. | 187K | 3 | -45.8K | #398.899 |
| ILIENIC CONSTRUCT S.R.L. | 192K | 3 | -140K | #394.325 |
| MARGARIT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 184K | 3 | -25.8K | #401.210 |
| STOICA CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. | 180K | 3 | -9K | #404.999 |
| EVADYNO CONSTRUCT S.R.L. | 201K | 3 | 764 lei | #386.590 |
| PROMPT DVM STARCON S.R.L. | 202K | 3 | 10.9K | #385.398 |
| VILLAGE CONSTRUCT ART S.R.L. | 206K | 3 | 4.4K | #381.775 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STANDACO CONS S.R.L.(you) | LASEBI ASN CONSTRUCT S.R.L. | CONSTRUCT GURGU EXPERT S.R.L. | GIXAD CONSTRUCT SRL | CONSTRUC?II PEVAL CON-LUX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 189K | 188K | 191K | 191K | 187K |
| Profit | 3.6K | 3.3K | 8.9K | -26.5K | -45.8K |
| Margin | 1,9% | 1,8% | 4,7% | -13,9% | -24,5% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STANDACO CONS S.R.L.”.