STADIN FOREST SRL
Revenue
497K
2024
Profit
32.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
6,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STADIN FOREST SRL este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 497K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.137 la cifra de afaceri, #1.724 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STADIN FOREST SRL este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 497K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.137 la cifra de afaceri, #1.724 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GESSAS COM S.R.L. | 482K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WISFOR INVEST SRL | 463K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| IODA WOOD FOREST S.R.L. | 443K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DANIELA UNIVERSAL S.R.L. | 500K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SYLVA DEYA S.R.L. | 501K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DICOLI FOREST SRL | 504K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FLASEB S.R.L. | 504K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ANDREI VASLEMN S.R.L. | 505K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CEREXPRES 2001 S.R.L. | 506K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FORSTBETRIEB - VASILE S.R.L. | 507K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.5%
- CA / angajat
- 250K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 497K
- Profit net
- 32.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 497K | 32.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STADIN FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STADIN FOREST SRL(current)
- Revenue
- 497K
- Employees
- 2
- Profit
- 32.3K
- Rank RO
- #229.064
- GESSAS COM S.R.L.
- Revenue
- 482K
- Employees
- 2
- Profit
- 685 lei
- Rank RO
- #233.694
- WISFOR INVEST SRL
- Revenue
- 463K
- Employees
- 2
- Profit
- 32.5K
- Rank RO
- #238.703
- IODA WOOD FOREST S.R.L.
- Revenue
- 443K
- Employees
- 2
- Profit
- 77K
- Rank RO
- #244.523
- DANIELA UNIVERSAL S.R.L.
- Revenue
- 500K
- Employees
- 2
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #228.830
- SYLVA DEYA S.R.L.
- Revenue
- 501K
- Employees
- 2
- Profit
- 310K
- Rank RO
- #228.541
- DICOLI FOREST SRL
- Revenue
- 504K
- Employees
- 2
- Profit
- 50.1K
- Rank RO
- #227.946
- FLASEB S.R.L.
- Revenue
- 504K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #227.867
- ANDREI VASLEMN S.R.L.
- Revenue
- 505K
- Employees
- 2
- Profit
- 61.6K
- Rank RO
- #227.476
- CEREXPRES 2001 S.R.L.
- Revenue
- 506K
- Employees
- 2
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #227.439
- FORSTBETRIEB - VASILE S.R.L.
- Revenue
- 507K
- Employees
- 2
- Profit
- 360K
- Rank RO
- #227.130
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STADIN FOREST SRL(current) | 497K | 2 | 32.3K | #229.064 |
| GESSAS COM S.R.L. | 482K | 2 | 685 lei | #233.694 |
| WISFOR INVEST SRL | 463K | 2 | 32.5K | #238.703 |
| IODA WOOD FOREST S.R.L. | 443K | 2 | 77K | #244.523 |
| DANIELA UNIVERSAL S.R.L. | 500K | 2 | -103K | #228.830 |
| SYLVA DEYA S.R.L. | 501K | 2 | 310K | #228.541 |
| DICOLI FOREST SRL | 504K | 2 | 50.1K | #227.946 |
| FLASEB S.R.L. | 504K | 2 | 2.1K | #227.867 |
| ANDREI VASLEMN S.R.L. | 505K | 2 | 61.6K | #227.476 |
| CEREXPRES 2001 S.R.L. | 506K | 2 | -132K | #227.439 |
| FORSTBETRIEB - VASILE S.R.L. | 507K | 2 | 360K | #227.130 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STADIN FOREST SRL(you) | GESSAS COM S.R.L. | WISFOR INVEST SRL | IODA WOOD FOREST S.R.L. | DANIELA UNIVERSAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 497K | 482K | 463K | 443K | 500K |
| Profit | 32.3K | 685 lei | 32.5K | 77K | -103K |
| Margin | 6,5% | 0,1% | 7,0% | 17,4% | -20,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STADIN FOREST SRL”.