SPRINT SRL
Revenue
407K
2024
Profit
-54.2K
2024
Employees
4
2024
Margin
-13,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPRINT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 407K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.144 la cifra de afaceri, #13.251 la profit, #689 la număr angajați din 13.452 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPRINT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 407K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -13.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.144 la cifra de afaceri, #13.251 la profit, #689 la număr angajați din 13.452 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 440K lei
- Marjă medie
- 27.7%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este -0.5× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 69) — 2024
Industry size
5.9B
RON revenue
Total companies
13.452
Total employees
23.084
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VERCONT PERFORMANCE S.R.L. | 408K | 4 | Activități profesionale |
| DIAVAS AXA CONTA S.R.L. | 407K | 4 | Activități profesionale |
| COREVCAM SRL | 402K | 4 | Activități profesionale |
| CONTEXPERT INFO PREST SRL | 400K | 4 | Activități profesionale |
| GIA GLOBAL STRATEGY S.R.L. | 416K | 4 | Activități profesionale |
| SMART TEAM ACCOUNTING SRL | 417K | 4 | Activități profesionale |
| 3 M - CONT S.R.L. | 419K | 4 | Activități profesionale |
| STANCIUEXPERT PRO S.R.L. | 421K | 4 | Activități profesionale |
| EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL | 395K | 4 | Activități profesionale |
| CONTALL S.R.L. | 421K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 69)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -13.3%
- CA / angajat
- 102K
- Scor risc (0–100)
- 57
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 407K
- Profit net
- -54.2K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 407K | -54.2K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 69)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPRINT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPRINT SRL(current)
- Revenue
- 407K
- Employees
- 4
- Profit
- -54.2K
- Rank RO
- #255.621
- VERCONT PERFORMANCE S.R.L.
- Revenue
- 408K
- Employees
- 4
- Profit
- 20.9K
- Rank RO
- #255.599
- DIAVAS AXA CONTA S.R.L.
- Revenue
- 407K
- Employees
- 4
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #255.838
- COREVCAM SRL
- Revenue
- 402K
- Employees
- 4
- Profit
- 67.5K
- Rank RO
- #257.470
- CONTEXPERT INFO PREST SRL
- Revenue
- 400K
- Employees
- 4
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #258.156
- GIA GLOBAL STRATEGY S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 4
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #252.994
- SMART TEAM ACCOUNTING SRL
- Revenue
- 417K
- Employees
- 4
- Profit
- 35.9K
- Rank RO
- #252.715
- 3 M - CONT S.R.L.
- Revenue
- 419K
- Employees
- 4
- Profit
- 45K
- Rank RO
- #251.826
- STANCIUEXPERT PRO S.R.L.
- Revenue
- 421K
- Employees
- 4
- Profit
- 54.4K
- Rank RO
- #251.412
- EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 395K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #259.883
- CONTALL S.R.L.
- Revenue
- 421K
- Employees
- 4
- Profit
- 184K
- Rank RO
- #251.192
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPRINT SRL(current) | 407K | 4 | -54.2K | #255.621 |
| VERCONT PERFORMANCE S.R.L. | 408K | 4 | 20.9K | #255.599 |
| DIAVAS AXA CONTA S.R.L. | 407K | 4 | 108K | #255.838 |
| COREVCAM SRL | 402K | 4 | 67.5K | #257.470 |
| CONTEXPERT INFO PREST SRL | 400K | 4 | 167K | #258.156 |
| GIA GLOBAL STRATEGY S.R.L. | 416K | 4 | 155K | #252.994 |
| SMART TEAM ACCOUNTING SRL | 417K | 4 | 35.9K | #252.715 |
| 3 M - CONT S.R.L. | 419K | 4 | 45K | #251.826 |
| STANCIUEXPERT PRO S.R.L. | 421K | 4 | 54.4K | #251.412 |
| EUROCONT SMART SOLUTIONS SRL | 395K | 4 | 1.3K | #259.883 |
| CONTALL S.R.L. | 421K | 4 | 184K | #251.192 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPRINT SRL(you) | VERCONT PERFORMANCE S.R.L. | DIAVAS AXA CONTA S.R.L. | COREVCAM SRL | CONTEXPERT INFO PREST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 407K | 408K | 407K | 402K | 400K |
| Profit | -54.2K | 20.9K | 108K | 67.5K | 167K |
| Margin | -13,3% | 5,1% | 26,4% | 16,8% | 41,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPRINT SRL”.