SPLINTER WEAR S.R.L.
Revenue
4.1M
2024
Profit
395K
2024
Employees
7
2024
Margin
9,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPLINTER WEAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #178 la cifra de afaceri, #159 la profit, #309 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPLINTER WEAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #178 la cifra de afaceri, #159 la profit, #309 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 37.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ION DANI CRAIU SRL | 3.6M | 7 | Fabricare produse textile |
| W.K.S. ROMANIA S.R.L. | 3.2M | 7 | Fabricare produse textile |
| FABRICA DE PLASE S.R.L. | 4.8M | 8 | Fabricare produse textile |
| OMNIA S.R.L. | 3.8M | 9 | Fabricare produse textile |
| INTER TONY S.R.L. | 4M | 5 | Fabricare produse textile |
| I.C.B.C. - INTERNATIONAL CONSULTANTS AND BUSINESS COMPANY S.R.L. | 4.2M | 10 | Fabricare produse textile |
| ITANCAR FILGRUP S.R.L. | 5.1M | 6 | Fabricare produse textile |
| FUNIPAN IMPEX SRL | 6.4M | 7 | Fabricare produse textile |
| SUBLIPRINT SRL | 3.1M | 8 | Fabricare produse textile |
| DUMITRU ANDREI SERV S.R.L. | 3.1M | 6 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.6%
- CA / angajat
- 588K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.1M
- Profit net
- 395K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.1M | 395K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPLINTER WEAR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPLINTER WEAR S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 395K
- Rank RO
- #53.870
- ION DANI CRAIU SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #59.877
- W.K.S. ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -500K
- Rank RO
- #65.919
- FABRICA DE PLASE S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 614K
- Rank RO
- #47.964
- OMNIA S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #57.131
- INTER TONY S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 5
- Profit
- 454K
- Rank RO
- #54.912
- I.C.B.C. - INTERNATIONAL CONSULTANTS AND BUSINESS COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- -28K
- Rank RO
- #52.575
- ITANCAR FILGRUP S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #45.384
- FUNIPAN IMPEX SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 899K
- Rank RO
- #37.500
- SUBLIPRINT SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 406K
- Rank RO
- #66.665
- DUMITRU ANDREI SERV S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 309K
- Rank RO
- #66.259
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPLINTER WEAR S.R.L.(current) | 4.1M | 7 | 395K | #53.870 |
| ION DANI CRAIU SRL | 3.6M | 7 | 288K | #59.877 |
| W.K.S. ROMANIA S.R.L. | 3.2M | 7 | -500K | #65.919 |
| FABRICA DE PLASE S.R.L. | 4.8M | 8 | 614K | #47.964 |
| OMNIA S.R.L. | 3.8M | 9 | 375K | #57.131 |
| INTER TONY S.R.L. | 4M | 5 | 454K | #54.912 |
| I.C.B.C. - INTERNATIONAL CONSULTANTS AND BUSINESS COMPANY S.R.L. | 4.2M | 10 | -28K | #52.575 |
| ITANCAR FILGRUP S.R.L. | 5.1M | 6 | 1M | #45.384 |
| FUNIPAN IMPEX SRL | 6.4M | 7 | 899K | #37.500 |
| SUBLIPRINT SRL | 3.1M | 8 | 406K | #66.665 |
| DUMITRU ANDREI SERV S.R.L. | 3.1M | 6 | 309K | #66.259 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPLINTER WEAR S.R.L.(you) | ION DANI CRAIU SRL | W.K.S. ROMANIA S.R.L. | FABRICA DE PLASE S.R.L. | OMNIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.1M | 3.6M | 3.2M | 4.8M | 3.8M |
| Profit | 395K | 288K | -500K | 614K | 375K |
| Margin | 9,6% | 8,0% | -15,8% | 12,9% | 9,8% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 8 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPLINTER WEAR S.R.L.”.