Revenue

211K

2024

Profit

32.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

15,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SPLICE TECH S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 211K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.171 la cifra de afaceri, #2.595 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SPLICE TECH S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 211K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.171 la cifra de afaceri, #2.595 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.171 din 5.424 companii

Top 58.4%

Vezi clasamentul

După profit

#2.595 din 5.424 companii

Top 47.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.706 din 5.424 companii

Top 49.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri211K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit15.4% vs medie industrie 7.1%

Compania este 2.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TREE ADVERTISING SRL212K1Construcții
CRISDRUM INVEST S.R.L.208K1Construcții
DARIAN SI LARISA SRL223K1Construcții
TEOROM IMPEX SRL186K1Construcții
MMA ECO CONSTRUCT S.R.L.211K1Construcții
IZVORUL PUR SRL212K1Construcții
IULTERMO CONSTRUCT SRL212K1Construcții
KT SERV SRL212K1Construcții
ALIWATER 88 MMA S.R.L.213K1Construcții
BENEFIC UTIL S.R.L.214K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.4%
CA / angajat
211K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    211K
    Profit net
    32.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SPLICE TECH S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSPLICE TECH S.R.L.(you)TREE ADVERTISING SRLCRISDRUM INVEST S.R.L.DARIAN SI LARISA SRLTEOROM IMPEX SRL
Revenue
211K
212K
208K
223K
186K
Profit
32.4K
98.3K
40.4K
60.9K
109K
Margin
15,4%
46,3%
19,4%
27,3%
58,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SPLICE TECH S.R.L.”.