SPEDIAL S.R.L.
Revenue
115K
2024
Profit
52.4K
2024
Employees
0
2024
Margin
45,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPEDIAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 115K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.305 la cifra de afaceri, #2.021 la profit, #3.758 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPEDIAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 115K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.305 la cifra de afaceri, #2.021 la profit, #3.758 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 6.6× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AEF LOGISTIC SRL | 111K | 1 | Transport |
| FUL CARGO TRANS SRL | 108K | 1 | Transport |
| BDB FLASH LOGISTIC S.R.L. | 126K | 1 | Transport |
| CROSSDOCKING S.R.L. | 128K | 1 | Transport |
| UNION FORWARDING S.R.L. | 131K | 1 | Transport |
| ABM IMOB COMPANY SRL | 115K | 1 | Transport |
| LUCA-ASSISTANCE-AUTO S.R.L. | 116K | 1 | Transport |
| PRODIMPEX FAZYMUN SRL | 116K | 1 | Transport |
| E2 URBAN STORAGE S.R.L. | 116K | 1 | Transport |
| GEMINI BRAND SRL | 116K | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 45.4%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 52%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 115K
- Profit net
- 52.4K
- Angajați
- 0
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 115K | 52.4K | 0 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPEDIAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPEDIAL S.R.L.(current)
- Revenue
- 115K
- Employees
- 0
- Profit
- 52.4K
- Rank RO
- #471.166
- AEF LOGISTIC SRL
- Revenue
- 111K
- Employees
- 1
- Profit
- 49.2K
- Rank RO
- #476.633
- FUL CARGO TRANS SRL
- Revenue
- 108K
- Employees
- 1
- Profit
- -95.7K
- Rank RO
- #479.708
- BDB FLASH LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 126K
- Employees
- 1
- Profit
- -9K
- Rank RO
- #459.104
- CROSSDOCKING S.R.L.
- Revenue
- 128K
- Employees
- 1
- Profit
- 56.3K
- Rank RO
- #456.694
- UNION FORWARDING S.R.L.
- Revenue
- 131K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.4K
- Rank RO
- #453.730
- ABM IMOB COMPANY SRL
- Revenue
- 115K
- Employees
- 1
- Profit
- 109 lei
- Rank RO
- #471.132
- LUCA-ASSISTANCE-AUTO S.R.L.
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- 77.7K
- Rank RO
- #470.999
- PRODIMPEX FAZYMUN SRL
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- -26.2K
- Rank RO
- #470.994
- E2 URBAN STORAGE S.R.L.
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #470.948
- GEMINI BRAND SRL
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #470.889
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPEDIAL S.R.L.(current) | 115K | 0 | 52.4K | #471.166 |
| AEF LOGISTIC SRL | 111K | 1 | 49.2K | #476.633 |
| FUL CARGO TRANS SRL | 108K | 1 | -95.7K | #479.708 |
| BDB FLASH LOGISTIC S.R.L. | 126K | 1 | -9K | #459.104 |
| CROSSDOCKING S.R.L. | 128K | 1 | 56.3K | #456.694 |
| UNION FORWARDING S.R.L. | 131K | 1 | -6.4K | #453.730 |
| ABM IMOB COMPANY SRL | 115K | 1 | 109 lei | #471.132 |
| LUCA-ASSISTANCE-AUTO S.R.L. | 116K | 1 | 77.7K | #470.999 |
| PRODIMPEX FAZYMUN SRL | 116K | 1 | -26.2K | #470.994 |
| E2 URBAN STORAGE S.R.L. | 116K | 1 | 8.8K | #470.948 |
| GEMINI BRAND SRL | 116K | 1 | 17.4K | #470.889 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPEDIAL S.R.L.(you) | AEF LOGISTIC SRL | FUL CARGO TRANS SRL | BDB FLASH LOGISTIC S.R.L. | CROSSDOCKING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 115K | 111K | 108K | 126K | 128K |
| Profit | 52.4K | 49.2K | -95.7K | -9K | 56.3K |
| Margin | 45,4% | 44,5% | -88,4% | -7,2% | 44,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPEDIAL S.R.L.”.