SPECTRUM CENTER SRL
Revenue
31.8M
2024
Profit
560K
2024
Employees
41
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPECTRUM CENTER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 31.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.133 la cifra de afaceri, #6.411 la profit, #1.044 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPECTRUM CENTER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 31.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.133 la cifra de afaceri, #6.411 la profit, #1.044 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 8.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| YLI ETERNIT ACCES S.R.L. | 35.8M | 40 | Comerț en-gros |
| NITECH SRL | 34.8M | 39 | Comerț en-gros |
| COMBUSTIBILUL SRL | 33.7M | 42 | Comerț en-gros |
| VETRO DESIGN SRL | 35M | 44 | Comerț en-gros |
| HYDROSYSTEMS SRL | 34.1M | 39 | Comerț en-gros |
| ESPRIT GROUP SRL | 33.1M | 42 | Comerț en-gros |
| EUROMASTER SRL | 35.2M | 38 | Comerț en-gros |
| OTTO SRL | 31.8M | 41 | Comerț en-gros |
| TRANS GAS GRUP SRL | 32.6M | 40 | Comerț en-gros |
| TUNIC PROD SRL | 34.2M | 38 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 853K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 31.8M
- Profit net
- 560K
- Angajați
- 41
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 31.8M | 560K | 41 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPECTRUM CENTER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPECTRUM CENTER SRL(current)
- Revenue
- 31.8M
- Employees
- 41
- Profit
- 560K
- Rank RO
- #8.814
- YLI ETERNIT ACCES S.R.L.
- Revenue
- 35.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #8.596
- NITECH SRL
- Revenue
- 34.8M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #8.863
- COMBUSTIBILUL SRL
- Revenue
- 33.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #9.124
- VETRO DESIGN SRL
- Revenue
- 35M
- Employees
- 44
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #8.811
- HYDROSYSTEMS SRL
- Revenue
- 34.1M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #9.021
- ESPRIT GROUP SRL
- Revenue
- 33.1M
- Employees
- 42
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #9.276
- EUROMASTER SRL
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #8.751
- OTTO SRL
- Revenue
- 31.8M
- Employees
- 41
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #9.595
- TRANS GAS GRUP SRL
- Revenue
- 32.6M
- Employees
- 40
- Profit
- 962K
- Rank RO
- #9.406
- TUNIC PROD SRL
- Revenue
- 34.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 6.8M
- Rank RO
- #9.001
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPECTRUM CENTER SRL(current) | 31.8M | 41 | 560K | #8.814 |
| YLI ETERNIT ACCES S.R.L. | 35.8M | 40 | 2.9M | #8.596 |
| NITECH SRL | 34.8M | 39 | 1.5M | #8.863 |
| COMBUSTIBILUL SRL | 33.7M | 42 | 1.6M | #9.124 |
| VETRO DESIGN SRL | 35M | 44 | 2.6M | #8.811 |
| HYDROSYSTEMS SRL | 34.1M | 39 | 1.2M | #9.021 |
| ESPRIT GROUP SRL | 33.1M | 42 | -1.4M | #9.276 |
| EUROMASTER SRL | 35.2M | 38 | 1.4M | #8.751 |
| OTTO SRL | 31.8M | 41 | 2.2M | #9.595 |
| TRANS GAS GRUP SRL | 32.6M | 40 | 962K | #9.406 |
| TUNIC PROD SRL | 34.2M | 38 | 6.8M | #9.001 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPECTRUM CENTER SRL(you) | YLI ETERNIT ACCES S.R.L. | NITECH SRL | COMBUSTIBILUL SRL | VETRO DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 31.8M | 35.8M | 34.8M | 33.7M | 35M |
| Profit | 560K | 2.9M | 1.5M | 1.6M | 2.6M |
| Margin | 1,6% | 8,1% | 4,2% | 4,8% | 7,4% |
| Employees | 41 | 40 | 39 | 42 | 44 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPECTRUM CENTER SRL”.