SPARTA GUARD SECURITY SRL
Revenue
8.8M
2024
Profit
194K
2024
Employees
150
2024
Margin
2,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPARTA GUARD SECURITY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 8.8M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #174 la cifra de afaceri, #632 la profit, #126 la număr angajați din 2.843 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPARTA GUARD SECURITY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 8.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #174 la cifra de afaceri, #632 la profit, #126 la număr angajați din 2.843 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 80) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 4.7%
- Angajați medie
- 34
Companie vs medie industrie
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 80) — 2024
Industry size
8.6B
RON revenue
Total companies
2.843
Total employees
95.635
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INTERSEC GENERAL PROTECT SRL | 8.9M | 147 | Activități profesionale |
| OK GUARD SRL | 9M | 143 | Activități profesionale |
| JUD PAZ� �I ORDINE AG SRL | 8.5M | 153 | Activități profesionale |
| STAR SISTEMS SECURITY SRL | 9.6M | 149 | Activități profesionale |
| SUPERSTAR SECURITY S.R.L. | 9.6M | 153 | Activități profesionale |
| EUROPA GUARD SRL | 8.9M | 167 | Activități profesionale |
| SOFPREST PROTECT SECURITY S.R.L. | 9.5M | 181 | Activități profesionale |
| SPEED ESCORT TEAM SRL | 9.7M | 146 | Activități profesionale |
| ELBAMA PROTECTION SRL | 10.1M | 172 | Activități profesionale |
| ALPHA PARTNER SECURITY SRL | 9.8M | 143 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 80)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.2%
- CA / angajat
- 59.3K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.8M
- Profit net
- 194K
- Angajați
- 150
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.8M | 194K | 150 |
Explore
Industry (CAEN 80)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPARTA GUARD SECURITY SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPARTA GUARD SECURITY SRL(current)
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 150
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #28.619
- INTERSEC GENERAL PROTECT SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 147
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #28.747
- OK GUARD SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 143
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #28.292
- JUD PAZ� �I ORDINE AG SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 153
- Profit
- 334K
- Rank RO
- #29.815
- STAR SISTEMS SECURITY SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 149
- Profit
- 164K
- Rank RO
- #26.778
- SUPERSTAR SECURITY S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 153
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #26.799
- EUROPA GUARD SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 167
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #28.568
- SOFPREST PROTECT SECURITY S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 181
- Profit
- 708K
- Rank RO
- #27.056
- SPEED ESCORT TEAM SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 146
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #26.592
- ELBAMA PROTECTION SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 172
- Profit
- 794K
- Rank RO
- #25.767
- ALPHA PARTNER SECURITY SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 143
- Profit
- 14K
- Rank RO
- #26.445
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPARTA GUARD SECURITY SRL(current) | 8.8M | 150 | 194K | #28.619 |
| INTERSEC GENERAL PROTECT SRL | 8.9M | 147 | 129K | #28.747 |
| OK GUARD SRL | 9M | 143 | 284K | #28.292 |
| JUD PAZ� �I ORDINE AG SRL | 8.5M | 153 | 334K | #29.815 |
| STAR SISTEMS SECURITY SRL | 9.6M | 149 | 164K | #26.778 |
| SUPERSTAR SECURITY S.R.L. | 9.6M | 153 | 112K | #26.799 |
| EUROPA GUARD SRL | 8.9M | 167 | 256K | #28.568 |
| SOFPREST PROTECT SECURITY S.R.L. | 9.5M | 181 | 708K | #27.056 |
| SPEED ESCORT TEAM SRL | 9.7M | 146 | 197K | #26.592 |
| ELBAMA PROTECTION SRL | 10.1M | 172 | 794K | #25.767 |
| ALPHA PARTNER SECURITY SRL | 9.8M | 143 | 14K | #26.445 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPARTA GUARD SECURITY SRL(you) | INTERSEC GENERAL PROTECT SRL | OK GUARD SRL | JUD PAZ� �I ORDINE AG SRL | STAR SISTEMS SECURITY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.8M | 8.9M | 9M | 8.5M | 9.6M |
| Profit | 194K | 129K | 284K | 334K | 164K |
| Margin | 2,2% | 1,5% | 3,1% | 3,9% | 1,7% |
| Employees | 150 | 147 | 143 | 153 | 149 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPARTA GUARD SECURITY SRL”.