SPALECK S.R.L.
Revenue
20.2M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
70
2024
Margin
8,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SPALECK S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 20.2M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #303 la cifra de afaceri, #291 la profit, #222 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SPALECK S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 20.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #303 la cifra de afaceri, #291 la profit, #222 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 4.6× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 7.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AFI MARITIME SRL | 20.3M | 73 | Fabricare |
| GVG ALUMINIUM TECHNOLOGIES SRL | 20.6M | 66 | Fabricare |
| ZSOFIA SRL | 22M | 69 | Fabricare |
| SUBEX INDUSTRIES S.A. | 20M | 75 | Fabricare |
| DEMGY DEVA S.R.L. | 22.4M | 73 | Fabricare |
| STAR MET S.R.L. | 19.2M | 75 | Fabricare |
| STEIGER SRL | 19.7M | 63 | Fabricare |
| SMITS INDUSTRY S.R.L. | 18.2M | 72 | Fabricare |
| TIE SERVICES INTERNATIONAL SRL | 21.2M | 61 | Fabricare |
| MA SYSTEM S.R.L. | 20.9M | 82 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CARAS-SEVERIN
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.5%
- CA / angajat
- 292K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 20.2M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 70
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20.2M | 1.7M | 70 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SPALECK S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SPALECK S.R.L.(current)
- Revenue
- 20.2M
- Employees
- 70
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #14.140
- AFI MARITIME SRL
- Revenue
- 20.3M
- Employees
- 73
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #14.223
- GVG ALUMINIUM TECHNOLOGIES SRL
- Revenue
- 20.6M
- Employees
- 66
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #14.081
- ZSOFIA SRL
- Revenue
- 22M
- Employees
- 69
- Profit
- 58.8K
- Rank RO
- #13.270
- SUBEX INDUSTRIES S.A.
- Revenue
- 20M
- Employees
- 75
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #14.461
- DEMGY DEVA S.R.L.
- Revenue
- 22.4M
- Employees
- 73
- Profit
- -2.5M
- Rank RO
- #13.035
- STAR MET S.R.L.
- Revenue
- 19.2M
- Employees
- 75
- Profit
- 18.1K
- Rank RO
- #14.996
- STEIGER SRL
- Revenue
- 19.7M
- Employees
- 63
- Profit
- 468K
- Rank RO
- #14.662
- SMITS INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 18.2M
- Employees
- 72
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #15.775
- TIE SERVICES INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 21.2M
- Employees
- 61
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #13.734
- MA SYSTEM S.R.L.
- Revenue
- 20.9M
- Employees
- 82
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #13.917
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SPALECK S.R.L.(current) | 20.2M | 70 | 1.7M | #14.140 |
| AFI MARITIME SRL | 20.3M | 73 | 3.3M | #14.223 |
| GVG ALUMINIUM TECHNOLOGIES SRL | 20.6M | 66 | 2.7M | #14.081 |
| ZSOFIA SRL | 22M | 69 | 58.8K | #13.270 |
| SUBEX INDUSTRIES S.A. | 20M | 75 | 1.8M | #14.461 |
| DEMGY DEVA S.R.L. | 22.4M | 73 | -2.5M | #13.035 |
| STAR MET S.R.L. | 19.2M | 75 | 18.1K | #14.996 |
| STEIGER SRL | 19.7M | 63 | 468K | #14.662 |
| SMITS INDUSTRY S.R.L. | 18.2M | 72 | 2.6M | #15.775 |
| TIE SERVICES INTERNATIONAL SRL | 21.2M | 61 | 2.5M | #13.734 |
| MA SYSTEM S.R.L. | 20.9M | 82 | 664K | #13.917 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SPALECK S.R.L.(you) | AFI MARITIME SRL | GVG ALUMINIUM TECHNOLOGIES SRL | ZSOFIA SRL | SUBEX INDUSTRIES S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 20.2M | 20.3M | 20.6M | 22M | 20M |
| Profit | 1.7M | 3.3M | 2.7M | 58.8K | 1.8M |
| Margin | 8,5% | 16,0% | 13,2% | 0,3% | 9,2% |
| Employees | 70 | 73 | 66 | 69 | 75 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SPALECK S.R.L.”.