SOTUVE CONSTRUCT SRL
Revenue
230K
2024
Profit
2.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
0,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SOTUVE CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 230K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #23.598 la cifra de afaceri, #25.718 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SOTUVE CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 230K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #23.598 la cifra de afaceri, #25.718 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEBRE HOME CONSTRUCT S.R.L. | 235K | 4 | Construcții |
| BALLA HOME-BUILDING S.R.L. | 243K | 4 | Construcții |
| BARICON SRL | 248K | 4 | Construcții |
| LOISEA STRUCT S.R.L. | 254K | 4 | Construcții |
| ARNOLD S.R.L. | 254K | 4 | Construcții |
| MADIENTECONS SRL | 230K | 4 | Construcții |
| GMNG IMOBILIARE S.R.L. | 230K | 4 | Construcții |
| FRIMFLOR IRYN CONSTRUCT S.R.L. | 230K | 4 | Construcții |
| PIC DECORATION S.R.L. | 230K | 4 | Construcții |
| NUMIPASA S.R.L. | 230K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.9%
- CA / angajat
- 57.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 40%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 230K
- Profit net
- 2.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 230K | 2.1K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SOTUVE CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SOTUVE CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #362.441
- DEBRE HOME CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 235K
- Employees
- 4
- Profit
- 13.3K
- Rank RO
- #358.489
- BALLA HOME-BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 243K
- Employees
- 4
- Profit
- 13K
- Rank RO
- #352.233
- BARICON SRL
- Revenue
- 248K
- Employees
- 4
- Profit
- 226 lei
- Rank RO
- #348.772
- LOISEA STRUCT S.R.L.
- Revenue
- 254K
- Employees
- 4
- Profit
- -21.4K
- Rank RO
- #344.025
- ARNOLD S.R.L.
- Revenue
- 254K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #343.652
- MADIENTECONS SRL
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- 13.6K
- Rank RO
- #362.446
- GMNG IMOBILIARE S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- -87.1K
- Rank RO
- #362.548
- FRIMFLOR IRYN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- -33.7K
- Rank RO
- #362.577
- PIC DECORATION S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- -28.6K
- Rank RO
- #362.251
- NUMIPASA S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #362.232
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SOTUVE CONSTRUCT SRL(current) | 230K | 4 | 2.1K | #362.441 |
| DEBRE HOME CONSTRUCT S.R.L. | 235K | 4 | 13.3K | #358.489 |
| BALLA HOME-BUILDING S.R.L. | 243K | 4 | 13K | #352.233 |
| BARICON SRL | 248K | 4 | 226 lei | #348.772 |
| LOISEA STRUCT S.R.L. | 254K | 4 | -21.4K | #344.025 |
| ARNOLD S.R.L. | 254K | 4 | 3.6K | #343.652 |
| MADIENTECONS SRL | 230K | 4 | 13.6K | #362.446 |
| GMNG IMOBILIARE S.R.L. | 230K | 4 | -87.1K | #362.548 |
| FRIMFLOR IRYN CONSTRUCT S.R.L. | 230K | 4 | -33.7K | #362.577 |
| PIC DECORATION S.R.L. | 230K | 4 | -28.6K | #362.251 |
| NUMIPASA S.R.L. | 230K | 4 | 1.6K | #362.232 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SOTUVE CONSTRUCT SRL(you) | DEBRE HOME CONSTRUCT S.R.L. | BALLA HOME-BUILDING S.R.L. | BARICON SRL | LOISEA STRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 230K | 235K | 243K | 248K | 254K |
| Profit | 2.1K | 13.3K | 13K | 226 lei | -21.4K |
| Margin | 0,9% | 5,6% | 5,3% | 0,1% | -8,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SOTUVE CONSTRUCT SRL”.