SORLA SRL
Revenue
61.3M
2024
Profit
3.4M
2024
Employees
37
2024
Margin
5,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SORLA SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 61.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.273 la cifra de afaceri, #1.151 la profit, #1.198 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SORLA SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 61.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.273 la cifra de afaceri, #1.151 la profit, #1.198 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 7.6× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 7.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EURO VIAL LIGHTING SRL | 58.7M | 37 | Comerț en-gros |
| DOBROGEA GRUP SA | 62.4M | 33 | Comerț en-gros |
| LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI | 62.3M | 37 | Comerț en-gros |
| TRIBECA DRINKS SRL | 61.5M | 38 | Comerț en-gros |
| MASTERPLAST ROMANIA SRL | 63.3M | 37 | Comerț en-gros |
| EZEAN GRAIN SRL | 60.7M | 38 | Comerț en-gros |
| CROMEET SRL | 53.6M | 39 | Comerț en-gros |
| R&G INDUSTRIES SRL | 60.9M | 39 | Comerț en-gros |
| ROOFART SRL | 59.4M | 38 | Comerț en-gros |
| VITACOM ELECTRONICS SRL | 59.3M | 38 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.6%
- CA / angajat
- 1.7M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 61.3M
- Profit net
- 3.4M
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 61.3M | 3.4M | 37 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SORLA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SORLA SRL(current)
- Revenue
- 61.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #5.183
- EURO VIAL LIGHTING SRL
- Revenue
- 58.7M
- Employees
- 37
- Profit
- 232K
- Rank RO
- #5.404
- DOBROGEA GRUP SA
- Revenue
- 62.4M
- Employees
- 33
- Profit
- 12.5M
- Rank RO
- #5.100
- LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI
- Revenue
- 62.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #5.109
- TRIBECA DRINKS SRL
- Revenue
- 61.5M
- Employees
- 38
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #5.180
- MASTERPLAST ROMANIA SRL
- Revenue
- 63.3M
- Employees
- 37
- Profit
- -599K
- Rank RO
- #5.018
- EZEAN GRAIN SRL
- Revenue
- 60.7M
- Employees
- 38
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #5.231
- CROMEET SRL
- Revenue
- 53.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #5.901
- R&G INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 60.9M
- Employees
- 39
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #5.222
- ROOFART SRL
- Revenue
- 59.4M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #5.346
- VITACOM ELECTRONICS SRL
- Revenue
- 59.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #5.349
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SORLA SRL(current) | 61.3M | 37 | 3.4M | #5.183 |
| EURO VIAL LIGHTING SRL | 58.7M | 37 | 232K | #5.404 |
| DOBROGEA GRUP SA | 62.4M | 33 | 12.5M | #5.100 |
| LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI | 62.3M | 37 | 3.1M | #5.109 |
| TRIBECA DRINKS SRL | 61.5M | 38 | 516K | #5.180 |
| MASTERPLAST ROMANIA SRL | 63.3M | 37 | -599K | #5.018 |
| EZEAN GRAIN SRL | 60.7M | 38 | 2M | #5.231 |
| CROMEET SRL | 53.6M | 39 | 41.9K | #5.901 |
| R&G INDUSTRIES SRL | 60.9M | 39 | 2.6M | #5.222 |
| ROOFART SRL | 59.4M | 38 | 1.4M | #5.346 |
| VITACOM ELECTRONICS SRL | 59.3M | 38 | 1.5M | #5.349 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SORLA SRL(you) | EURO VIAL LIGHTING SRL | DOBROGEA GRUP SA | LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI | TRIBECA DRINKS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 61.3M | 58.7M | 62.4M | 62.3M | 61.5M |
| Profit | 3.4M | 232K | 12.5M | 3.1M | 516K |
| Margin | 5,6% | 0,4% | 20,0% | 4,9% | 0,8% |
| Employees | 37 | 37 | 33 | 37 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SORLA SRL”.