Revenue

796K

2024

Profit

16.1K

2024

Employees

8

2024

Margin

1,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SORIPIC CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 796K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.726 la cifra de afaceri, #16.943 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SORIPIC CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 796K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #7.726 la cifra de afaceri, #16.943 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#7.726 din 39.568 companii

Top 19.5%

Vezi clasamentul

După profit

#16.943 din 39.568 companii

Top 42.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.407 din 39.568 companii

Top 8.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri796K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit1.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.2× față de media industriei

Angajați8 vs medie industrie 4

Compania este 2.2× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PROFIL-GAZ-TOP SRL864K8Construcții
TDM GAZ GROUP SRL852K8Construcții
INSTAL ELECTROCLIMA S.R.L.972K8Construcții
COMERCIAL ELECTRO-INSTALATIONS SRL846K8Construcții
Firma (CUI 50747879)909K8Construcții
ENERGY TEHNO CONCEPT SRL908K8Construcții
Z.I.C. INSTALL S.R.L.911K8Construcții
BMV TOURS SRL912K8Construcții
CRAZY LINE TEX SRL902K8Construcții
CAMBEEA S.R.L.901K8Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
1.8%
CA / angajat
114K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    796K
    Profit net
    16.1K
    Angajați
    8

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SORIPIC CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSORIPIC CONSTRUCT SRL(you)PROFIL-GAZ-TOP SRLTDM GAZ GROUP SRLINSTAL ELECTROCLIMA S.R.L.COMERCIAL ELECTRO-INSTALATIONS SRL
Revenue
796K
864K
852K
972K
846K
Profit
16.1K
67.2K
153K
-529K
-57.1K
Margin
1,8%
7,8%
18,0%
-54,5%
-6,8%
Employees
8
8
8
8
8
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SORIPIC CONSTRUCT SRL”.