SORGHE COM SRL
Revenue
5.2M
2024
Profit
293K
2024
Employees
9
2024
Margin
5,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SORGHE COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.790 la cifra de afaceri, #3.672 la profit, #3.416 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SORGHE COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 5.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #2.790 la cifra de afaceri, #3.672 la profit, #3.416 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANSPORTES TELEAGA VALENTIN S.R.L. | 5.5M | 9 | Transport |
| PRO-PANDA SRL | 5M | 9 | Transport |
| R&C LOGISTRANS S.R.L. | 4.8M | 9 | Transport |
| SAR ARI TRANS S.R.L. | 5.3M | 8 | Transport |
| LUCEDI CARGO S.R.L. | 5.2M | 10 | Transport |
| SENDER TRUCK TRANS SRL | 5.3M | 9 | Transport |
| TRANS PETRICA SRL | 5.2M | 8 | Transport |
| CRISIMO TRANS SRL | 5.3M | 9 | Transport |
| MARITRANS SRL | 5.4M | 8 | Transport |
| LUSADE INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L. | 5.2M | 8 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.5%
- CA / angajat
- 588K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.2M
- Profit net
- 293K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.2M | 293K | 9 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SORGHE COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SORGHE COM SRL(current)
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 293K
- Rank RO
- #44.028
- TRANSPORTES TELEAGA VALENTIN S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 767K
- Rank RO
- #42.697
- PRO-PANDA SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 9
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #45.878
- R&C LOGISTRANS S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 9
- Profit
- -693K
- Rank RO
- #47.430
- SAR ARI TRANS S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #43.993
- LUCEDI CARGO S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #44.924
- SENDER TRUCK TRANS SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 697K
- Rank RO
- #44.147
- TRANS PETRICA SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 26.7K
- Rank RO
- #44.873
- CRISIMO TRANS SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 528K
- Rank RO
- #44.184
- MARITRANS SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 51.1K
- Rank RO
- #43.108
- LUSADE INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 775K
- Rank RO
- #45.020
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SORGHE COM SRL(current) | 5.2M | 9 | 293K | #44.028 |
| TRANSPORTES TELEAGA VALENTIN S.R.L. | 5.5M | 9 | 767K | #42.697 |
| PRO-PANDA SRL | 5M | 9 | 147K | #45.878 |
| R&C LOGISTRANS S.R.L. | 4.8M | 9 | -693K | #47.430 |
| SAR ARI TRANS S.R.L. | 5.3M | 8 | 301K | #43.993 |
| LUCEDI CARGO S.R.L. | 5.2M | 10 | 350K | #44.924 |
| SENDER TRUCK TRANS SRL | 5.3M | 9 | 697K | #44.147 |
| TRANS PETRICA SRL | 5.2M | 8 | 26.7K | #44.873 |
| CRISIMO TRANS SRL | 5.3M | 9 | 528K | #44.184 |
| MARITRANS SRL | 5.4M | 8 | 51.1K | #43.108 |
| LUSADE INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L. | 5.2M | 8 | 775K | #45.020 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SORGHE COM SRL(you) | TRANSPORTES TELEAGA VALENTIN S.R.L. | PRO-PANDA SRL | R&C LOGISTRANS S.R.L. | SAR ARI TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.2M | 5.5M | 5M | 4.8M | 5.3M |
| Profit | 293K | 767K | 147K | -693K | 301K |
| Margin | 5,5% | 14,0% | 2,9% | -14,3% | 5,7% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SORGHE COM SRL”.