SOLO PROD SRL
Revenue
7.2M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
29
2024
Margin
23,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SOLO PROD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 7.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.310 la cifra de afaceri, #718 la profit, #687 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SOLO PROD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 7.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.310 la cifra de afaceri, #718 la profit, #687 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 8.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BAICU PETRU� EUSEBIU INSTAL S.R.L. | 7M | 30 | Construcții |
| GROS METAL PROCONSTRUCT S.R.L. | 7.3M | 29 | Construcții |
| SOLAR CLAVIR MONTAJE MEDIA� S.R.L. | 7.3M | 29 | Construcții |
| AXA PLUS SRL | 7.2M | 30 | Construcții |
| STONE COMPANY SRL | 7.2M | 30 | Construcții |
| ROGES TOTAL SERV SRL | 6.9M | 29 | Construcții |
| ROMTERM SRL | 6.1M | 30 | Construcții |
| VERTRACOM MAR S.R.L. | 7.7M | 29 | Construcții |
| GLT CONSTRUCT IMOB S.R.L. | 6.9M | 28 | Construcții |
| ALISSEL-ESP SRL | 7.2M | 27 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.9%
- CA / angajat
- 247K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.2M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 29
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.2M | 1.7M | 29 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SOLO PROD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SOLO PROD SRL(current)
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #34.236
- BAICU PETRU� EUSEBIU INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #34.871
- GROS METAL PROCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #33.857
- SOLAR CLAVIR MONTAJE MEDIA� S.R.L.
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 544K
- Rank RO
- #33.697
- AXA PLUS SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 21.8K
- Rank RO
- #34.213
- STONE COMPANY SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 431K
- Rank RO
- #34.019
- ROGES TOTAL SERV SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 29
- Profit
- 595K
- Rank RO
- #35.472
- ROMTERM SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 30
- Profit
- 43.1K
- Rank RO
- #38.933
- VERTRACOM MAR S.R.L.
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 36.1K
- Rank RO
- #32.330
- GLT CONSTRUCT IMOB S.R.L.
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 28
- Profit
- 405K
- Rank RO
- #35.204
- ALISSEL-ESP SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 27
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #34.272
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SOLO PROD SRL(current) | 7.2M | 29 | 1.7M | #34.236 |
| BAICU PETRU� EUSEBIU INSTAL S.R.L. | 7M | 30 | 1.3M | #34.871 |
| GROS METAL PROCONSTRUCT S.R.L. | 7.3M | 29 | 463K | #33.857 |
| SOLAR CLAVIR MONTAJE MEDIA� S.R.L. | 7.3M | 29 | 544K | #33.697 |
| AXA PLUS SRL | 7.2M | 30 | 21.8K | #34.213 |
| STONE COMPANY SRL | 7.2M | 30 | 431K | #34.019 |
| ROGES TOTAL SERV SRL | 6.9M | 29 | 595K | #35.472 |
| ROMTERM SRL | 6.1M | 30 | 43.1K | #38.933 |
| VERTRACOM MAR S.R.L. | 7.7M | 29 | 36.1K | #32.330 |
| GLT CONSTRUCT IMOB S.R.L. | 6.9M | 28 | 405K | #35.204 |
| ALISSEL-ESP SRL | 7.2M | 27 | 2.3M | #34.272 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SOLO PROD SRL(you) | BAICU PETRU� EUSEBIU INSTAL S.R.L. | GROS METAL PROCONSTRUCT S.R.L. | SOLAR CLAVIR MONTAJE MEDIA� S.R.L. | AXA PLUS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.2M | 7M | 7.3M | 7.3M | 7.2M |
| Profit | 1.7M | 1.3M | 463K | 544K | 21.8K |
| Margin | 23,9% | 18,9% | 6,4% | 7,4% | 0,3% |
| Employees | 29 | 30 | 29 | 29 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SOLO PROD SRL”.