Revenue

839K

2024

Profit

28.7K

2024

Employees

9

2024

Margin

3,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SOFTISSUE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 839K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.929 la cifra de afaceri, #14.824 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SOFTISSUE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 839K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #7.929 la cifra de afaceri, #14.824 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#7.929 din 39.568 companii

Top 20.0%

Vezi clasamentul

După profit

#14.824 din 39.568 companii

Top 37.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.987 din 39.568 companii

Top 7.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri839K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit3.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.3× față de media industriei

Angajați9 vs medie industrie 4

Compania este 2.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONTROL SERV SRL811K9Construcții
REFAKT S.R.L.795K9Construcții
LUCENDI FACILITY MANAGEMENT S.R.L.880K9Construcții
SAN INSTAL GAZ S.R.L.867K9Construcții
ANDLIAN TERMO INSTAL SRL860K9Construcții
COGES GRUP IA�I S.R.L.892K9Construcții
PRAUNUS CONSULTING SRL893K9Construcții
ELEN INSTAL SRL894K9Construcții
RALO ELECTRIC SRL850K9Construcții
GRAM L.T.D. S.R.L.903K9Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.3%
CA / angajat
97.2K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    839K
    Profit net
    28.7K
    Angajați
    9

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SOFTISSUE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSOFTISSUE SRL(you)CONTROL SERV SRLREFAKT S.R.L.LUCENDI FACILITY MANAGEMENT S.R.L.SAN INSTAL GAZ S.R.L.
Revenue
839K
811K
795K
880K
867K
Profit
28.7K
87K
53.8K
-164K
-5.9K
Margin
3,3%
10,7%
6,8%
-18,6%
-0,7%
Employees
9
9
9
9
9
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SOFTISSUE SRL”.