SOFTCAD SOLUTIONS SRL
Revenue
233K
2024
Profit
83.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
35,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SOFTCAD SOLUTIONS SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 233K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #17.876 la cifra de afaceri, #18.300 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SOFTCAD SOLUTIONS SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 233K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #17.876 la cifra de afaceri, #18.300 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JUST SOFTWARE S.R.L. | 230K | 2 | IT |
| WEBDEV HERO S.R.L. | 248K | 2 | IT |
| SMARTCMR S.R.L. | 251K | 2 | IT |
| DIGITAL SOLUTIONS NERDS S.R.L. | 207K | 2 | IT |
| AIDASIGN SRL | 234K | 2 | IT |
| QWERTY SRL | 235K | 2 | IT |
| EXPERT SOFTWARE EURO S.R.L. | 235K | 2 | IT |
| NETEXTEND S.R.L. | 231K | 2 | IT |
| CORAL DESIGN SRL | 231K | 2 | IT |
| SHAPE SOFTWARE TECH S.R.L. | 231K | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 35.9%
- CA / angajat
- 117K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 40%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 233K
- Profit net
- 83.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 233K | 83.7K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SOFTCAD SOLUTIONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SOFTCAD SOLUTIONS SRL(current)
- Revenue
- 233K
- Employees
- 2
- Profit
- 83.7K
- Rank RO
- #359.766
- JUST SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 2
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #362.733
- WEBDEV HERO S.R.L.
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- -31.9K
- Rank RO
- #348.282
- SMARTCMR S.R.L.
- Revenue
- 251K
- Employees
- 2
- Profit
- 95.5K
- Rank RO
- #346.514
- DIGITAL SOLUTIONS NERDS S.R.L.
- Revenue
- 207K
- Employees
- 2
- Profit
- 53.2K
- Rank RO
- #381.591
- AIDASIGN SRL
- Revenue
- 234K
- Employees
- 2
- Profit
- -16.2K
- Rank RO
- #359.635
- QWERTY SRL
- Revenue
- 235K
- Employees
- 2
- Profit
- 32.7K
- Rank RO
- #358.907
- EXPERT SOFTWARE EURO S.R.L.
- Revenue
- 235K
- Employees
- 2
- Profit
- 38.7K
- Rank RO
- #358.558
- NETEXTEND S.R.L.
- Revenue
- 231K
- Employees
- 2
- Profit
- -102K
- Rank RO
- #361.190
- CORAL DESIGN SRL
- Revenue
- 231K
- Employees
- 2
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #361.259
- SHAPE SOFTWARE TECH S.R.L.
- Revenue
- 231K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.7K
- Rank RO
- #361.390
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SOFTCAD SOLUTIONS SRL(current) | 233K | 2 | 83.7K | #359.766 |
| JUST SOFTWARE S.R.L. | 230K | 2 | 137K | #362.733 |
| WEBDEV HERO S.R.L. | 248K | 2 | -31.9K | #348.282 |
| SMARTCMR S.R.L. | 251K | 2 | 95.5K | #346.514 |
| DIGITAL SOLUTIONS NERDS S.R.L. | 207K | 2 | 53.2K | #381.591 |
| AIDASIGN SRL | 234K | 2 | -16.2K | #359.635 |
| QWERTY SRL | 235K | 2 | 32.7K | #358.907 |
| EXPERT SOFTWARE EURO S.R.L. | 235K | 2 | 38.7K | #358.558 |
| NETEXTEND S.R.L. | 231K | 2 | -102K | #361.190 |
| CORAL DESIGN SRL | 231K | 2 | 108K | #361.259 |
| SHAPE SOFTWARE TECH S.R.L. | 231K | 2 | 19.7K | #361.390 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SOFTCAD SOLUTIONS SRL(you) | JUST SOFTWARE S.R.L. | WEBDEV HERO S.R.L. | SMARTCMR S.R.L. | DIGITAL SOLUTIONS NERDS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 233K | 230K | 248K | 251K | 207K |
| Profit | 83.7K | 137K | -31.9K | 95.5K | 53.2K |
| Margin | 35,9% | 59,9% | -12,9% | 38,1% | 25,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SOFTCAD SOLUTIONS SRL”.