SOFFITTO TESO S.R.L.
Revenue
189K
2024
Profit
-65.8K
2024
Employees
4
2024
Margin
-34,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SOFFITTO TESO S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 189K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #25.431 la cifra de afaceri, #49.692 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SOFFITTO TESO S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 189K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -34.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #25.431 la cifra de afaceri, #49.692 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -3.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UPHOM TEAM S.R.L. | 174K | 4 | Construcții |
| ERIKANCLA CONS S.R.L. | 214K | 4 | Construcții |
| BOKA EVOLUTION CONSTRUCT S.R.L. | 190K | 4 | Construcții |
| CIOROI NICU SEBI S.R.L. | 190K | 4 | Construcții |
| ADY IONIS IMOBIL S.R.L. | 190K | 4 | Construcții |
| VOIN�A C�NDE�TI SRL | 188K | 4 | Construcții |
| DOBOS DER S.R.L. | 188K | 4 | Construcții |
| PETER MARY-TEO SRL | 188K | 4 | Construcții |
| SOLARIS CONSTRUCT GROUP S.R.L. | 191K | 4 | Construcții |
| DURCAS GRUP SRL | 191K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -34.8%
- CA / angajat
- 47.3K
- Scor risc (0–100)
- 67
- Percentil piață (CA)
- Top 44%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 189K
- Profit net
- -65.8K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 189K | -65.8K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SOFFITTO TESO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SOFFITTO TESO S.R.L.(current)
- Revenue
- 189K
- Employees
- 4
- Profit
- -65.8K
- Rank RO
- #396.408
- UPHOM TEAM S.R.L.
- Revenue
- 174K
- Employees
- 4
- Profit
- -47.4K
- Rank RO
- #410.215
- ERIKANCLA CONS S.R.L.
- Revenue
- 214K
- Employees
- 4
- Profit
- -70.1K
- Rank RO
- #375.318
- BOKA EVOLUTION CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 4
- Profit
- -69.6K
- Rank RO
- #396.066
- CIOROI NICU SEBI S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 4
- Profit
- -144K
- Rank RO
- #395.840
- ADY IONIS IMOBIL S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 4
- Profit
- -75.4K
- Rank RO
- #395.574
- VOIN�A C�NDE�TI SRL
- Revenue
- 188K
- Employees
- 4
- Profit
- -9.9K
- Rank RO
- #397.318
- DOBOS DER S.R.L.
- Revenue
- 188K
- Employees
- 4
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #397.534
- PETER MARY-TEO SRL
- Revenue
- 188K
- Employees
- 4
- Profit
- -54.3K
- Rank RO
- #397.538
- SOLARIS CONSTRUCT GROUP S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 4
- Profit
- 60.1K
- Rank RO
- #394.769
- DURCAS GRUP SRL
- Revenue
- 191K
- Employees
- 4
- Profit
- -53.9K
- Rank RO
- #394.652
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SOFFITTO TESO S.R.L.(current) | 189K | 4 | -65.8K | #396.408 |
| UPHOM TEAM S.R.L. | 174K | 4 | -47.4K | #410.215 |
| ERIKANCLA CONS S.R.L. | 214K | 4 | -70.1K | #375.318 |
| BOKA EVOLUTION CONSTRUCT S.R.L. | 190K | 4 | -69.6K | #396.066 |
| CIOROI NICU SEBI S.R.L. | 190K | 4 | -144K | #395.840 |
| ADY IONIS IMOBIL S.R.L. | 190K | 4 | -75.4K | #395.574 |
| VOIN�A C�NDE�TI SRL | 188K | 4 | -9.9K | #397.318 |
| DOBOS DER S.R.L. | 188K | 4 | 7.4K | #397.534 |
| PETER MARY-TEO SRL | 188K | 4 | -54.3K | #397.538 |
| SOLARIS CONSTRUCT GROUP S.R.L. | 191K | 4 | 60.1K | #394.769 |
| DURCAS GRUP SRL | 191K | 4 | -53.9K | #394.652 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SOFFITTO TESO S.R.L.(you) | UPHOM TEAM S.R.L. | ERIKANCLA CONS S.R.L. | BOKA EVOLUTION CONSTRUCT S.R.L. | CIOROI NICU SEBI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 189K | 174K | 214K | 190K | 190K |
| Profit | -65.8K | -47.4K | -70.1K | -69.6K | -144K |
| Margin | -34,8% | -27,2% | -32,7% | -36,7% | -75,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SOFFITTO TESO S.R.L.”.