SODIMAX SERVICES S.R.L.

CUI 46269130·Transport·Arad·Founded 2024

Revenue

242K

2024

Profit

142K

2024

Employees

1

2024

Margin

58,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SODIMAX SERVICES S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 242K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.781 la cifra de afaceri, #1.412 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SODIMAX SERVICES S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 242K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.9%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #2.781 la cifra de afaceri, #1.412 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.781 din 5.516 companii

Top 50.4%

Vezi clasamentul

După profit

#1.412 din 5.516 companii

Top 25.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.976 din 5.516 companii

Top 35.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.1M lei
Marjă medie
6.9%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri242K lei vs medie industrie 6.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit58.9% vs medie industrie 6.9%

Compania este 8.5× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 8

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
REMORC�RI AUTO N�DLAC NYA 2019 S.R.L.235K1Transport
GARAJUL S.R.L.253K1Transport
AKI SERVICE MB S.R.L.216K1Transport
MEDIA SPEED SRL214K1Transport
DOBAI BASE S.R.L.211K1Transport
ESMLOGG SERV S.R.L.278K1Transport
EAST PARK CONCEPT S.R.L.241K1Transport
TOPORAS SHIPPING S.R.L.241K1Transport
PISICA ALBA PARKING S.R.L.243K1Transport
DANI & REKA SPEED SRL243K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.9%
CA / angajat
242K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    242K
    Profit net
    142K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SODIMAX SERVICES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSODIMAX SERVICES S.R.L.(you)REMORC�RI AUTO N�DLAC NYA 2019 S.R.L.GARAJUL S.R.L.AKI SERVICE MB S.R.L.MEDIA SPEED SRL
Revenue
242K
235K
253K
216K
214K
Profit
142K
30K
-691 lei
42.7K
-47.5K
Margin
58,9%
12,8%
-0,3%
19,7%
-22,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SODIMAX SERVICES S.R.L.”.