Revenue

742K

2024

Profit

82.8K

2024

Employees

5

2024

Margin

11,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SMM RENOVATION S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 742K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.737 la cifra de afaceri, #14.160 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SMM RENOVATION S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 742K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.737 la cifra de afaceri, #14.160 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.737 din 56.726 companii

Top 24.2%

Vezi clasamentul

După profit

#14.160 din 56.726 companii

Top 25.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.436 din 56.726 companii

Top 13.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri742K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit11.2% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NORD CONSTRUCT GRIG SRL755K5Construcții
ADIA ROM IMPEX S.R.L.723K5Construcții
NAIZ PROMPT CONSTRUCT S.R.L.714K5Construcții
ATKA CONSTRUCT SRL708K5Construcții
RĂŽÂŞCO RMM CONSTRUCT S.R.L.702K5Construcții
CLAUMARADEN SRL671K5Construcții
PAGEM MULTI TRANSPORT S.R.L.849K5Construcții
NOEL ADICONSTRUCT SRL740K5Construcții
CISTAR SOLUTION S.R.L.740K5Construcții
D & C FAST CONSTRUCT S.R.L.744K5Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.2%
CA / angajat
148K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    742K
    Profit net
    82.8K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SMM RENOVATION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSMM RENOVATION S.R.L.(you)NORD CONSTRUCT GRIG SRLADIA ROM IMPEX S.R.L.NAIZ PROMPT CONSTRUCT S.R.L.ATKA CONSTRUCT SRL
Revenue
742K
755K
723K
714K
708K
Profit
82.8K
31.7K
325K
41.2K
132K
Margin
11,2%
4,2%
45,0%
5,8%
18,7%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SMM RENOVATION S.R.L.”.