Revenue

802K

2024

Profit

611K

2024

Employees

2

2024

Margin

76,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SMI GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 802K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.178 la cifra de afaceri, #4.296 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 76.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SMI GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 802K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 76.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.178 la cifra de afaceri, #4.296 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.178 din 56.726 companii

Top 23.2%

Vezi clasamentul

După profit

#4.296 din 56.726 companii

Top 7.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri802K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit76.0% vs medie industrie 9.8%

Compania este 7.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
INTER CONSTRUCT EXPERTISE S.R.L.798K2Construcții
ROBY ART CONSTRUCT SRL812K2Construcții
NICOS AD CONSTRUCT S.R.L.813K2Construcții
COZO SPECIAL CONSTRUCT S.R.L.772K2Construcții
NG & DT TRANSPORT SRL849K2Construcții
REGIO GARDEN S.R.L.870K2Construcții
MARI PITUCU CONSTRUCT SRL739K2Construcții
EVASIL CONSTRUCT S.R.L.888K2Construcții
NOVA SMART ENERGY & CONSTRUCT S.R.L.712K2Construcții
FAD DENISALIN S.R.L.915K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
76.0%
CA / angajat
402K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    802K
    Profit net
    611K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SMI GROUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSMI GROUP S.R.L.(you)INTER CONSTRUCT EXPERTISE S.R.L.ROBY ART CONSTRUCT SRLNICOS AD CONSTRUCT S.R.L.COZO SPECIAL CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
802K
798K
812K
813K
772K
Profit
611K
496K
63.2K
640K
541K
Margin
76,0%
62,1%
7,8%
78,6%
70,0%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SMI GROUP S.R.L.”.