Revenue

253K

2024

Profit

180K

2024

Employees

1

2024

Margin

65,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SMART WRITING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 253K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #444 la cifra de afaceri, #256 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 65.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SMART WRITING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 253K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 65.4%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #444 la cifra de afaceri, #256 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#444 din 1.429 companii

Top 31.0%

Vezi clasamentul

După profit

#256 din 1.429 companii

Top 17.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#309 din 1.429 companii

Top 21.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.2M lei
Marjă medie
6.1%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri253K lei vs medie industrie 3.2M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit65.4% vs medie industrie 6.1%

Compania este 10.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DMI SYSTEMS SRL270K1Activități profesionale
GNOSIS MEDICA S.R.L.301K1Activități profesionale
SOCIAL INTELLIGENCE S.R.L.276K1Activități profesionale
LCN CONSULTING SRL276K1Activități profesionale
DSD TECHNOLOGY SRL273K1Activități profesionale
INNOVA MOTION SENSORS S.R.L.272K1Activități profesionale
OCTA KRON S.R.L.278K1Activități profesionale
LUXEA CONSULTING S.R.L.278K1Activități profesionale
ECU TOOL SRL-D271K1Activități profesionale
CARBON SKIN S.R.L.270K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
65.4%
CA / angajat
274K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 36%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    253K
    Profit net
    180K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SMART WRITING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSMART WRITING S.R.L.(you)DMI SYSTEMS SRLGNOSIS MEDICA S.R.L.SOCIAL INTELLIGENCE S.R.L.LCN CONSULTING SRL
Revenue
253K
270K
301K
276K
276K
Profit
180K
110K
144K
210K
153K
Margin
65,4%
40,6%
47,9%
76,2%
55,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SMART WRITING S.R.L.”.