SMART OPERATIONAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI 41456285·Construcții·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

483K

2024

Profit

68.6K

2024

Employees

5

2024

Margin

14,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SMART OPERATIONAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 483K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #16.859 la cifra de afaceri, #15.152 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SMART OPERATIONAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 483K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #16.859 la cifra de afaceri, #15.152 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#16.859 din 56.726 companii

Top 29.7%

Vezi clasamentul

După profit

#15.152 din 56.726 companii

Top 26.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.436 din 56.726 companii

Top 13.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri483K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit14.2% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ECTO SMART CONSTRUCT S.R.L.494K5Construcții
BOUYGUES ROMANIA SRL495K5Construcții
ETD ATIVO CONSTRUCT S.R.L.498K5Construcții
ESTE INTERIOR SRL500K5Construcții
ALFIRAT CONSTRUCT ACTIV S.R.L.465K5Construcții
METAL WORKS SRL503K5Construcții
ADAR&ARIM S.R.L.456K5Construcții
RAMESUD S.R.L.450K5Construcții
DOMISIS CONSTRUCT SRL429K5Construcții
AL SALIM CONSTRUCT SRL428K5Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
14.2%
CA / angajat
96.6K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 26%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    483K
    Profit net
    68.6K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SMART OPERATIONAL CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSMART OPERATIONAL CONSTRUCT S.R.L.(you)ECTO SMART CONSTRUCT S.R.L.BOUYGUES ROMANIA SRLETD ATIVO CONSTRUCT S.R.L.ESTE INTERIOR SRL
Revenue
483K
494K
495K
498K
500K
Profit
68.6K
154K
476K
-145K
-84.5K
Margin
14,2%
31,2%
96,1%
-29,0%
-16,9%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SMART OPERATIONAL CONSTRUCT S.R.L.”.