SMART METAL CONCEPT S.R.L.
Revenue
420K
2024
Profit
8.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SMART METAL CONCEPT S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 420K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.483 la cifra de afaceri, #4.251 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SMART METAL CONCEPT S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 420K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #3.483 la cifra de afaceri, #4.251 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GABRIEL NAV S.R.L. | 410K | 1 | Fabricare |
| RO WELDING IT SRL | 420K | 1 | Fabricare |
| BERESA D.D. SRL | 365K | 1 | Fabricare |
| BLENCHE METAL S.R.L.-D. | 422K | 1 | Fabricare |
| IRON KING S.R.L. | 422K | 1 | Fabricare |
| CARAN LASSER S.R.L. | 363K | 1 | Fabricare |
| M-PRO-HIGHTECH CNC S.R.L. | 423K | 1 | Fabricare |
| ABR MET CONSTRUCT S.R.L. | 418K | 1 | Fabricare |
| HORIPET ALUMINIU SRL | 418K | 1 | Fabricare |
| WALLY JUNIOR SRL | 423K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 420K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 420K
- Profit net
- 8.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 420K | 8.7K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SMART METAL CONCEPT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SMART METAL CONCEPT S.R.L.(current)
- Revenue
- 420K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.7K
- Rank RO
- #251.501
- GABRIEL NAV S.R.L.
- Revenue
- 410K
- Employees
- 1
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #254.750
- RO WELDING IT SRL
- Revenue
- 420K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.3M
- Rank RO
- #251.565
- BERESA D.D. SRL
- Revenue
- 365K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.6K
- Rank RO
- #270.043
- BLENCHE METAL S.R.L.-D.
- Revenue
- 422K
- Employees
- 1
- Profit
- 87.4K
- Rank RO
- #251.126
- IRON KING S.R.L.
- Revenue
- 422K
- Employees
- 1
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #250.877
- CARAN LASSER S.R.L.
- Revenue
- 363K
- Employees
- 1
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #270.799
- M-PRO-HIGHTECH CNC S.R.L.
- Revenue
- 423K
- Employees
- 1
- Profit
- 48.3K
- Rank RO
- #250.829
- ABR MET CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 418K
- Employees
- 1
- Profit
- 67.2K
- Rank RO
- #252.377
- HORIPET ALUMINIU SRL
- Revenue
- 418K
- Employees
- 1
- Profit
- 26.6K
- Rank RO
- #252.385
- WALLY JUNIOR SRL
- Revenue
- 423K
- Employees
- 1
- Profit
- 79.5K
- Rank RO
- #250.658
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SMART METAL CONCEPT S.R.L.(current) | 420K | 1 | 8.7K | #251.501 |
| GABRIEL NAV S.R.L. | 410K | 1 | 322K | #254.750 |
| RO WELDING IT SRL | 420K | 1 | -2.3M | #251.565 |
| BERESA D.D. SRL | 365K | 1 | 45.6K | #270.043 |
| BLENCHE METAL S.R.L.-D. | 422K | 1 | 87.4K | #251.126 |
| IRON KING S.R.L. | 422K | 1 | 186K | #250.877 |
| CARAN LASSER S.R.L. | 363K | 1 | 127K | #270.799 |
| M-PRO-HIGHTECH CNC S.R.L. | 423K | 1 | 48.3K | #250.829 |
| ABR MET CONSTRUCT S.R.L. | 418K | 1 | 67.2K | #252.377 |
| HORIPET ALUMINIU SRL | 418K | 1 | 26.6K | #252.385 |
| WALLY JUNIOR SRL | 423K | 1 | 79.5K | #250.658 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SMART METAL CONCEPT S.R.L.(you) | GABRIEL NAV S.R.L. | RO WELDING IT SRL | BERESA D.D. SRL | BLENCHE METAL S.R.L.-D. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 420K | 410K | 420K | 365K | 422K |
| Profit | 8.7K | 322K | -2.3M | 45.6K | 87.4K |
| Margin | 2,1% | 78,5% | -554,2% | 12,5% | 20,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SMART METAL CONCEPT S.R.L.”.