Revenue

26M

2024

Profit

1M

2024

Employees

56

2024

Margin

3,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SMART LIGHTING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 26M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #332 la cifra de afaceri, #1.401 la profit, #237 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SMART LIGHTING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 26M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #332 la cifra de afaceri, #1.401 la profit, #237 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#332 din 39.568 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

După profit

#1.401 din 39.568 companii

Top 3.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#237 din 39.568 companii

Top 0.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri26M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 18.2× față de media industriei

Marjă profit3.9% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.3× față de media industriei

Angajați56 vs medie industrie 4

Compania este 15.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LAMAR CORPORATION SRL27.8M57Construcții
THERMOFLUX SRL28.4M62Construcții
CRITO PROD SRL25.2M55Construcții
NEPTUN ENGINEERING SRL21.7M54Construcții
HERCON DESIGN SRL26.3M61Construcții
INNOVA ENGINEERING SRL20.9M55Construcții
COMFORTEX PRODUCTION S.R.L.23.6M64Construcții
SOV ETRAC SRL24M55Construcții
ELECTROINSTAL SOLUTION SRL22.9M50Construcții
INSTA GRUP SRL28M59Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.9%
CA / angajat
469K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    26M
    Profit net
    1M
    Angajați
    56

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SMART LIGHTING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSMART LIGHTING SRL(you)LAMAR CORPORATION SRLTHERMOFLUX SRLCRITO PROD SRLNEPTUN ENGINEERING SRL
Revenue
26M
27.8M
28.4M
25.2M
21.7M
Profit
1M
297K
6.6M
4.2M
1.6M
Margin
3,9%
1,1%
23,4%
16,7%
7,5%
Employees
56
57
62
55
54
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SMART LIGHTING SRL”.