SMART AUTOFIX SRL
Revenue
424K
2024
Profit
2.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SMART AUTOFIX SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 424K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.593 la cifra de afaceri, #14.012 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SMART AUTOFIX SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 424K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.593 la cifra de afaceri, #14.012 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTO CLEAN & TYRES CONCEPT SRL | 430K | 2 | Comerț en-gros |
| STRAIGHT LINE GARAGE S.R.L. | 430K | 2 | Comerț en-gros |
| AUTO BAX SERVICES SRL | 414K | 2 | Comerț en-gros |
| MARPACO S.R.L. | 411K | 2 | Comerț en-gros |
| VIOS GARAGE SRL | 408K | 2 | Comerț en-gros |
| ELECTRIC MASTER MOTORS S.R.L. | 444K | 2 | Comerț en-gros |
| AG RETROFIT GARAGE SRL | 405K | 2 | Comerț en-gros |
| ELCAR PROMPT AUTO SRL | 403K | 2 | Comerț en-gros |
| FRIG PROFI S.R.L. | 403K | 2 | Comerț en-gros |
| ULTRA GAZ SRL | 402K | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 212K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 424K
- Profit net
- 2.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 424K | 2.7K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SMART AUTOFIX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SMART AUTOFIX SRL(current)
- Revenue
- 424K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.7K
- Rank RO
- #250.260
- AUTO CLEAN & TYRES CONCEPT SRL
- Revenue
- 430K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #248.615
- STRAIGHT LINE GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 430K
- Employees
- 2
- Profit
- -42.9K
- Rank RO
- #248.479
- AUTO BAX SERVICES SRL
- Revenue
- 414K
- Employees
- 2
- Profit
- 50.1K
- Rank RO
- #253.468
- MARPACO S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 2
- Profit
- -580K
- Rank RO
- #254.591
- VIOS GARAGE SRL
- Revenue
- 408K
- Employees
- 2
- Profit
- -46.6K
- Rank RO
- #255.582
- ELECTRIC MASTER MOTORS S.R.L.
- Revenue
- 444K
- Employees
- 2
- Profit
- 32.1K
- Rank RO
- #244.078
- AG RETROFIT GARAGE SRL
- Revenue
- 405K
- Employees
- 2
- Profit
- -51.2K
- Rank RO
- #256.316
- ELCAR PROMPT AUTO SRL
- Revenue
- 403K
- Employees
- 2
- Profit
- -11.2K
- Rank RO
- #257.170
- FRIG PROFI S.R.L.
- Revenue
- 403K
- Employees
- 2
- Profit
- 93.1K
- Rank RO
- #257.253
- ULTRA GAZ SRL
- Revenue
- 402K
- Employees
- 2
- Profit
- -115K
- Rank RO
- #257.403
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SMART AUTOFIX SRL(current) | 424K | 2 | 2.7K | #250.260 |
| AUTO CLEAN & TYRES CONCEPT SRL | 430K | 2 | 2.8K | #248.615 |
| STRAIGHT LINE GARAGE S.R.L. | 430K | 2 | -42.9K | #248.479 |
| AUTO BAX SERVICES SRL | 414K | 2 | 50.1K | #253.468 |
| MARPACO S.R.L. | 411K | 2 | -580K | #254.591 |
| VIOS GARAGE SRL | 408K | 2 | -46.6K | #255.582 |
| ELECTRIC MASTER MOTORS S.R.L. | 444K | 2 | 32.1K | #244.078 |
| AG RETROFIT GARAGE SRL | 405K | 2 | -51.2K | #256.316 |
| ELCAR PROMPT AUTO SRL | 403K | 2 | -11.2K | #257.170 |
| FRIG PROFI S.R.L. | 403K | 2 | 93.1K | #257.253 |
| ULTRA GAZ SRL | 402K | 2 | -115K | #257.403 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SMART AUTOFIX SRL(you) | AUTO CLEAN & TYRES CONCEPT SRL | STRAIGHT LINE GARAGE S.R.L. | AUTO BAX SERVICES SRL | MARPACO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 424K | 430K | 430K | 414K | 411K |
| Profit | 2.7K | 2.8K | -42.9K | 50.1K | -580K |
| Margin | 0,6% | 0,6% | -10,0% | 12,1% | -141,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SMART AUTOFIX SRL”.