SLY NUTRI�IA SRL

CUI 17513396·Industria alimentară·Buzau·Founded 2024

Revenue

35.3M

2024

Profit

9.4M

2024

Employees

49

2024

Margin

25,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SLY NUTRI�IA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 35.3M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #350 la cifra de afaceri, #107 la profit, #512 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SLY NUTRI�IA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 35.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.9%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #350 la cifra de afaceri, #107 la profit, #512 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#350 din 13.660 companii

Top 2.6%

Vezi clasamentul

După profit

#107 din 13.660 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#512 din 13.660 companii

Top 3.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri35.3M lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 5.7× față de media industriei

Marjă profit25.9% vs medie industrie 4.9%

Compania este 5.3× față de media industriei

Angajați49 vs medie industrie 12

Compania este 4.2× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LIAROM POWER INVEST S.R.L.33.2M48Industria alimentară
APIDAVA SRL37.4M46Industria alimentară
FERMA CU OMENIE SRL35.5M53Industria alimentară
TEAM FRESH HORECA S.R.L.41.3M48Industria alimentară
HELIANTHUS SNACKS SRL32.1M51Industria alimentară
EURO LACT PREST COM SRL36.4M59Industria alimentară
MARIS PROD CARM SRL43.1M50Industria alimentară
PRODUCTIE "MILKCOM" SRL30.4M50Industria alimentară
PACOVIS ROMANIA S.R.L.38.8M43Industria alimentară
LACTATE BRAILA SRL38.8M56Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
25.9%
CA / angajat
739K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    35.3M
    Profit net
    9.4M
    Angajați
    49

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SLY NUTRI�IA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSLY NUTRI�IA SRL(you)LIAROM POWER INVEST S.R.L.APIDAVA SRLFERMA CU OMENIE SRLTEAM FRESH HORECA S.R.L.
Revenue
35.3M
33.2M
37.4M
35.5M
41.3M
Profit
9.4M
1.1M
2.2M
1.7M
1.8M
Margin
25,9%
3,2%
5,8%
4,7%
4,5%
Employees
49
48
46
53
48
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SLY NUTRI�IA SRL”.