SLF TEXPRINT SRL
Revenue
4M
2024
Profit
273K
2024
Employees
27
2024
Margin
6,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SLF TEXPRINT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #181 la cifra de afaceri, #206 la profit, #137 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SLF TEXPRINT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #181 la cifra de afaceri, #206 la profit, #137 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 26.6× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANSILTEX S.R.L. | 4.2M | 28 | Fabricare produse textile |
| PINK MEDIA SRL | 4.1M | 28 | Fabricare produse textile |
| ALPES INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L. | 4.6M | 27 | Fabricare produse textile |
| PM LIPOVA S.R.L. | 3.7M | 28 | Fabricare produse textile |
| SIRETUL DISTRIPROD SRL | 3.6M | 26 | Fabricare produse textile |
| RERAT HELVETIA COMPANY S.R.L. | 4.2M | 23 | Fabricare produse textile |
| GRUP-VIBIS S.R.L. | 4.3M | 23 | Fabricare produse textile |
| KALMIA SRL | 3.1M | 27 | Fabricare produse textile |
| F.M.G. ROMANIA S.R.L. | 4.1M | 20 | Fabricare produse textile |
| SETEX-PRODUCTIE TEXTILE S.R.L. | 3.2M | 30 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.8%
- CA / angajat
- 149K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4M
- Profit net
- 273K
- Angajați
- 27
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4M | 273K | 27 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SLF TEXPRINT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SLF TEXPRINT SRL(current)
- Revenue
- 4M
- Employees
- 27
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #54.891
- TRANSILTEX S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #53.390
- PINK MEDIA SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #54.363
- ALPES INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 27
- Profit
- -907K
- Rank RO
- #49.687
- PM LIPOVA S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 75.1K
- Rank RO
- #58.796
- SIRETUL DISTRIPROD SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 26
- Profit
- 45.8K
- Rank RO
- #59.191
- RERAT HELVETIA COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #52.772
- GRUP-VIBIS S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #52.433
- KALMIA SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 793K
- Rank RO
- #66.225
- F.M.G. ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 20
- Profit
- -421K
- Rank RO
- #53.924
- SETEX-PRODUCTIE TEXTILE S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #65.300
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SLF TEXPRINT SRL(current) | 4M | 27 | 273K | #54.891 |
| TRANSILTEX S.R.L. | 4.2M | 28 | 1M | #53.390 |
| PINK MEDIA SRL | 4.1M | 28 | 122K | #54.363 |
| ALPES INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L. | 4.6M | 27 | -907K | #49.687 |
| PM LIPOVA S.R.L. | 3.7M | 28 | 75.1K | #58.796 |
| SIRETUL DISTRIPROD SRL | 3.6M | 26 | 45.8K | #59.191 |
| RERAT HELVETIA COMPANY S.R.L. | 4.2M | 23 | 1.2M | #52.772 |
| GRUP-VIBIS S.R.L. | 4.3M | 23 | 1.2M | #52.433 |
| KALMIA SRL | 3.1M | 27 | 793K | #66.225 |
| F.M.G. ROMANIA S.R.L. | 4.1M | 20 | -421K | #53.924 |
| SETEX-PRODUCTIE TEXTILE S.R.L. | 3.2M | 30 | 244K | #65.300 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SLF TEXPRINT SRL(you) | TRANSILTEX S.R.L. | PINK MEDIA SRL | ALPES INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L. | PM LIPOVA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4M | 4.2M | 4.1M | 4.6M | 3.7M |
| Profit | 273K | 1M | 122K | -907K | 75.1K |
| Margin | 6,8% | 24,9% | 3,0% | -19,9% | 2,0% |
| Employees | 27 | 28 | 28 | 27 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SLF TEXPRINT SRL”.