SLATINA FOREST SRL
Revenue
1.7M
2024
Profit
12.9K
2024
Employees
8
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SLATINA FOREST SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #776 la cifra de afaceri, #2.101 la profit, #575 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SLATINA FOREST SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #776 la cifra de afaceri, #2.101 la profit, #575 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| POIANA SERVICES PROD S.R.L. | 2.2M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ANICVE SRL | 2M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GELERIN S.R.L. | 2M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALI BALTAG SRL | 2M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GRIGOROAIAFOR SRL | 2.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WOLFEX S.R.L. | 2.2M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DANY FANY POIANA S.R.L. | 2.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ELDOLEMN FINISAJ SRL | 2.1M | 9 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DIMAN SRL | 2.1M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LYC TRANS SRL | 2.4M | 9 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 280K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 12.9K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 12.9K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SLATINA FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SLATINA FOREST SRL(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 12.9K
- Rank RO
- #87.318
- POIANA SERVICES PROD S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -110K
- Rank RO
- #89.694
- ANICVE SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 8
- Profit
- 50.1K
- Rank RO
- #94.311
- GELERIN S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 8
- Profit
- 18.1K
- Rank RO
- #95.379
- ALI BALTAG SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 8
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #96.246
- GRIGOROAIAFOR SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 297K
- Rank RO
- #86.861
- WOLFEX S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #88.601
- DANY FANY POIANA S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 61.2K
- Rank RO
- #85.019
- ELDOLEMN FINISAJ SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 5.1K
- Rank RO
- #90.696
- DIMAN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #90.557
- LYC TRANS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 69.4K
- Rank RO
- #82.776
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SLATINA FOREST SRL(current) | 1.7M | 8 | 12.9K | #87.318 |
| POIANA SERVICES PROD S.R.L. | 2.2M | 8 | -110K | #89.694 |
| ANICVE SRL | 2M | 8 | 50.1K | #94.311 |
| GELERIN S.R.L. | 2M | 8 | 18.1K | #95.379 |
| ALI BALTAG SRL | 2M | 8 | 2.2K | #96.246 |
| GRIGOROAIAFOR SRL | 2.3M | 7 | 297K | #86.861 |
| WOLFEX S.R.L. | 2.2M | 8 | 46.9K | #88.601 |
| DANY FANY POIANA S.R.L. | 2.3M | 7 | 61.2K | #85.019 |
| ELDOLEMN FINISAJ SRL | 2.1M | 9 | 5.1K | #90.696 |
| DIMAN SRL | 2.1M | 7 | 151K | #90.557 |
| LYC TRANS SRL | 2.4M | 9 | 69.4K | #82.776 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SLATINA FOREST SRL(you) | POIANA SERVICES PROD S.R.L. | ANICVE SRL | GELERIN S.R.L. | ALI BALTAG SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 2.2M | 2M | 2M | 2M |
| Profit | 12.9K | -110K | 50.1K | 18.1K | 2.2K |
| Margin | 0,6% | -5,1% | 2,5% | 0,9% | 0,1% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SLATINA FOREST SRL”.