S.I.T.E.A. ROMANIA SRL
Revenue
29.2M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
34
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
S.I.T.E.A. ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 29.2M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #786 la cifra de afaceri, #1.136 la profit, #876 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- S.I.T.E.A. ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 29.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #786 la cifra de afaceri, #1.136 la profit, #876 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 9.8× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 10.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIOMED FARM SRL | 30.4M | 34 | Comerț cu amănuntul |
| TAICU GEO TOP SRL | 28.9M | 33 | Comerț cu amănuntul |
| DRIVE GAS SRL | 27.3M | 35 | Comerț cu amănuntul |
| OTO IMPERIAL SRL | 29.9M | 38 | Comerț cu amănuntul |
| AMMATEO BUSINESS S.R.L. | 30.7M | 31 | Comerț cu amănuntul |
| ASSPORT FLORESCU S.R.L. | 26.4M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| ROYAL MARKET S.R.L. | 28.1M | 39 | Comerț cu amănuntul |
| SOFIMAR IMOBILIARE SRL | 27.9M | 34 | Comerț cu amănuntul |
| ARIS SRL | 28.5M | 35 | Comerț cu amănuntul |
| DEXTER INVEST SRL | 32.1M | 38 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- CA / angajat
- 861K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 29.2M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 34
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 29.2M | 1.3M | 34 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la S.I.T.E.A. ROMANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- S.I.T.E.A. ROMANIA SRL(current)
- Revenue
- 29.2M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #10.318
- VIOMED FARM SRL
- Revenue
- 30.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #9.984
- TAICU GEO TOP SRL
- Revenue
- 28.9M
- Employees
- 33
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #10.414
- DRIVE GAS SRL
- Revenue
- 27.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 74.3K
- Rank RO
- #10.976
- OTO IMPERIAL SRL
- Revenue
- 29.9M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #10.146
- AMMATEO BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 30.7M
- Employees
- 31
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #9.913
- ASSPORT FLORESCU S.R.L.
- Revenue
- 26.4M
- Employees
- 32
- Profit
- -755K
- Rank RO
- #11.310
- ROYAL MARKET S.R.L.
- Revenue
- 28.1M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #10.707
- SOFIMAR IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 27.9M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #10.758
- ARIS SRL
- Revenue
- 28.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 744K
- Rank RO
- #10.549
- DEXTER INVEST SRL
- Revenue
- 32.1M
- Employees
- 38
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #9.518
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| S.I.T.E.A. ROMANIA SRL(current) | 29.2M | 34 | 1.3M | #10.318 |
| VIOMED FARM SRL | 30.4M | 34 | 1.3M | #9.984 |
| TAICU GEO TOP SRL | 28.9M | 33 | 3.1M | #10.414 |
| DRIVE GAS SRL | 27.3M | 35 | 74.3K | #10.976 |
| OTO IMPERIAL SRL | 29.9M | 38 | 1.1M | #10.146 |
| AMMATEO BUSINESS S.R.L. | 30.7M | 31 | 2.6M | #9.913 |
| ASSPORT FLORESCU S.R.L. | 26.4M | 32 | -755K | #11.310 |
| ROYAL MARKET S.R.L. | 28.1M | 39 | 1.3M | #10.707 |
| SOFIMAR IMOBILIARE SRL | 27.9M | 34 | 1.2M | #10.758 |
| ARIS SRL | 28.5M | 35 | 744K | #10.549 |
| DEXTER INVEST SRL | 32.1M | 38 | 273K | #9.518 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | S.I.T.E.A. ROMANIA SRL(you) | VIOMED FARM SRL | TAICU GEO TOP SRL | DRIVE GAS SRL | OTO IMPERIAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 29.2M | 30.4M | 28.9M | 27.3M | 29.9M |
| Profit | 1.3M | 1.3M | 3.1M | 74.3K | 1.1M |
| Margin | 4,3% | 4,3% | 10,7% | 0,3% | 3,6% |
| Employees | 34 | 34 | 33 | 35 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “S.I.T.E.A. ROMANIA SRL”.