SIRA SA
Revenue
433K
2024
Profit
-11.4K
2024
Employees
5
2024
Margin
-2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIRA SA este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 433K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #7.044 la cifra de afaceri, #25.599 la profit, #1.007 la număr angajați din 32.685 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIRA SA este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 433K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #7.044 la cifra de afaceri, #25.599 la profit, #1.007 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROIECT SRL | 447K | 5 | Imobiliare |
| INFORMEDIA IMOBILIARE S.R.L. | 417K | 5 | Imobiliare |
| BUSINESS CENTER INVEST SRL | 458K | 5 | Imobiliare |
| ANDRO NINA DORI S.R.L. | 466K | 5 | Imobiliare |
| BRIO ESTATES S.R.L. | 389K | 5 | Imobiliare |
| JIUL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 383K | 5 | Imobiliare |
| EURO 2002 ON S.R.L. | 496K | 5 | Imobiliare |
| BURADA COMPANY SRL | 497K | 5 | Imobiliare |
| HARALAMBIE S.R.L. | 378K | 5 | Imobiliare |
| SFAT TECH SRL | 376K | 5 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.6%
- CA / angajat
- 86.7K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 27%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 433K
- Profit net
- -11.4K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 433K | -11.4K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIRA SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIRA SA(current)
- Revenue
- 433K
- Employees
- 5
- Profit
- -11.4K
- Rank RO
- #247.411
- PROIECT SRL
- Revenue
- 447K
- Employees
- 5
- Profit
- 72K
- Rank RO
- #243.196
- INFORMEDIA IMOBILIARE S.R.L.
- Revenue
- 417K
- Employees
- 5
- Profit
- 90.1K
- Rank RO
- #252.717
- BUSINESS CENTER INVEST SRL
- Revenue
- 458K
- Employees
- 5
- Profit
- 24.9K
- Rank RO
- #240.205
- ANDRO NINA DORI S.R.L.
- Revenue
- 466K
- Employees
- 5
- Profit
- -54.7K
- Rank RO
- #237.946
- BRIO ESTATES S.R.L.
- Revenue
- 389K
- Employees
- 5
- Profit
- 99.2K
- Rank RO
- #261.621
- JIUL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC�
- Revenue
- 383K
- Employees
- 5
- Profit
- 26.9K
- Rank RO
- #263.827
- EURO 2002 ON S.R.L.
- Revenue
- 496K
- Employees
- 5
- Profit
- 84.8K
- Rank RO
- #229.985
- BURADA COMPANY SRL
- Revenue
- 497K
- Employees
- 5
- Profit
- -95.4K
- Rank RO
- #229.769
- HARALAMBIE S.R.L.
- Revenue
- 378K
- Employees
- 5
- Profit
- 13.6K
- Rank RO
- #265.637
- SFAT TECH SRL
- Revenue
- 376K
- Employees
- 5
- Profit
- -29.9K
- Rank RO
- #266.009
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIRA SA(current) | 433K | 5 | -11.4K | #247.411 |
| PROIECT SRL | 447K | 5 | 72K | #243.196 |
| INFORMEDIA IMOBILIARE S.R.L. | 417K | 5 | 90.1K | #252.717 |
| BUSINESS CENTER INVEST SRL | 458K | 5 | 24.9K | #240.205 |
| ANDRO NINA DORI S.R.L. | 466K | 5 | -54.7K | #237.946 |
| BRIO ESTATES S.R.L. | 389K | 5 | 99.2K | #261.621 |
| JIUL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 383K | 5 | 26.9K | #263.827 |
| EURO 2002 ON S.R.L. | 496K | 5 | 84.8K | #229.985 |
| BURADA COMPANY SRL | 497K | 5 | -95.4K | #229.769 |
| HARALAMBIE S.R.L. | 378K | 5 | 13.6K | #265.637 |
| SFAT TECH SRL | 376K | 5 | -29.9K | #266.009 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIRA SA(you) | PROIECT SRL | INFORMEDIA IMOBILIARE S.R.L. | BUSINESS CENTER INVEST SRL | ANDRO NINA DORI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 433K | 447K | 417K | 458K | 466K |
| Profit | -11.4K | 72K | 90.1K | 24.9K | -54.7K |
| Margin | -2,6% | 16,1% | 21,6% | 5,4% | -11,8% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIRA SA”.