SINGA TUNES SRL

CUI 33062670·Producție filme, video, TV·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

147K

2024

Profit

-46.5K

2024

Employees

1

2024

Margin

-31,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SINGA TUNES SRL este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 147K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.992 la cifra de afaceri, #4.545 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SINGA TUNES SRL este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 147K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -31.5%).
Poziție în industrie
În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.992 la cifra de afaceri, #4.545 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.992 din 4.903 companii

Top 40.6%

Vezi clasamentul

După profit

#4.545 din 4.903 companii

Top 92.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#527 din 4.903 companii

Top 10.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
895K lei
Marjă medie
18.1%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri147K lei vs medie industrie 895K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit-31.5% vs medie industrie 18.1%

Compania este -1.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 1

Compania este 0.9× față de media industriei

Industry intelligence

Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024

Industry size

4.4B

RON revenue

Total companies

4.903

Total employees

5.690

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CATANA PRODUCTIONS S.R.L.147K1Producție filme, video, TV
HOME MADE FILM PRODUCTIONS SRL148K1Producție filme, video, TV
SEREZAL FILM S.R.L.147K1Producție filme, video, TV
NSA RECORDING STUDIO SRL147K1Producție filme, video, TV
MERCURY PRODUCTIONS SRL147K1Producție filme, video, TV
DAG MEDIA EVENTS SRL149K1Producție filme, video, TV
AVALANCHE MEDIA GROUP SRL149K1Producție filme, video, TV
WIDE PRODUCTIONS S.R.L.149K1Producție filme, video, TV
TIDES AUDIO SRL149K1Producție filme, video, TV
CARMEN MUSIC S.R.L.149K1Producție filme, video, TV

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-31.5%
CA / angajat
148K
Scor risc (0–100)
66
Percentil piață (CA)
Top 48%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    147K
    Profit net
    -46.5K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SINGA TUNES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSINGA TUNES SRL(you)CATANA PRODUCTIONS S.R.L.HOME MADE FILM PRODUCTIONS SRLSEREZAL FILM S.R.L.NSA RECORDING STUDIO SRL
Revenue
147K
147K
148K
147K
147K
Profit
-46.5K
47.5K
91.4K
74.9K
-70.2K
Margin
-31,5%
32,2%
61,9%
50,9%
-47,7%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SINGA TUNES SRL”.