SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L.
Revenue
310K
2024
Profit
4.6K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 310K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #15.761 la cifra de afaceri, #24.465 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 310K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #15.761 la cifra de afaceri, #24.465 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FAR-EDY S.R.L. | 573K | 2 | Construcții |
| WMX CONS 87 S.R.L. | 548K | 2 | Construcții |
| GHIURI MIHAI CONSTRUCT SRL | 597K | 2 | Construcții |
| T & I INTERNATIONAL CONSTRUCT S.R.L. | 531K | 2 | Construcții |
| VIRBERT CONS S.R.L. | 605K | 2 | Construcții |
| ROMCOST CONFORT S.R.L. | 610K | 2 | Construcții |
| ENERGOLUK CONST SRL | 514K | 2 | Construcții |
| UNIVERSAL CONSTRUCTION TRADE ABC S.R.L. | 514K | 2 | Construcții |
| ADI GROUP CONSTRUCT 83 S.R.L. | 637K | 2 | Construcții |
| VERNICE DECOR S.R.L. | 637K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- CA / angajat
- 283K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 310K
- Profit net
- 4.6K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 310K | 4.6K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L.(current)
- Revenue
- 310K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.6K
- Rank RO
- #214.123
- FAR-EDY S.R.L.
- Revenue
- 573K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #212.457
- WMX CONS 87 S.R.L.
- Revenue
- 548K
- Employees
- 2
- Profit
- -542K
- Rank RO
- #217.897
- GHIURI MIHAI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 597K
- Employees
- 2
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #207.526
- T & I INTERNATIONAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 531K
- Employees
- 2
- Profit
- -95.2K
- Rank RO
- #221.484
- VIRBERT CONS S.R.L.
- Revenue
- 605K
- Employees
- 2
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #206.021
- ROMCOST CONFORT S.R.L.
- Revenue
- 610K
- Employees
- 2
- Profit
- 264K
- Rank RO
- #205.018
- ENERGOLUK CONST SRL
- Revenue
- 514K
- Employees
- 2
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #225.359
- UNIVERSAL CONSTRUCTION TRADE ABC S.R.L.
- Revenue
- 514K
- Employees
- 2
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #225.485
- ADI GROUP CONSTRUCT 83 S.R.L.
- Revenue
- 637K
- Employees
- 2
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #200.008
- VERNICE DECOR S.R.L.
- Revenue
- 637K
- Employees
- 2
- Profit
- 380K
- Rank RO
- #199.916
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L.(current) | 310K | 2 | 4.6K | #214.123 |
| FAR-EDY S.R.L. | 573K | 2 | 3.2K | #212.457 |
| WMX CONS 87 S.R.L. | 548K | 2 | -542K | #217.897 |
| GHIURI MIHAI CONSTRUCT SRL | 597K | 2 | 161K | #207.526 |
| T & I INTERNATIONAL CONSTRUCT S.R.L. | 531K | 2 | -95.2K | #221.484 |
| VIRBERT CONS S.R.L. | 605K | 2 | 194K | #206.021 |
| ROMCOST CONFORT S.R.L. | 610K | 2 | 264K | #205.018 |
| ENERGOLUK CONST SRL | 514K | 2 | 20.3K | #225.359 |
| UNIVERSAL CONSTRUCTION TRADE ABC S.R.L. | 514K | 2 | 319K | #225.485 |
| ADI GROUP CONSTRUCT 83 S.R.L. | 637K | 2 | 350K | #200.008 |
| VERNICE DECOR S.R.L. | 637K | 2 | 380K | #199.916 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L.(you) | FAR-EDY S.R.L. | WMX CONS 87 S.R.L. | GHIURI MIHAI CONSTRUCT SRL | T & I INTERNATIONAL CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 310K | 573K | 548K | 597K | 531K |
| Profit | 4.6K | 3.2K | -542K | 161K | -95.2K |
| Margin | 0,8% | 0,6% | -98,9% | 27,0% | -17,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SINECON ENGINEER CONSULTING S.R.L.”.