SIMON SMART INSTALL S.R.L.
Revenue
164K
2024
Profit
13.1K
2024
Employees
2
2024
Margin
8,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIMON SMART INSTALL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 164K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #20.059 la cifra de afaceri, #17.560 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIMON SMART INSTALL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 164K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #20.059 la cifra de afaceri, #17.560 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANABELA HAR S.R.L. | 160K | 2 | Construcții |
| FLORIN JOK INSTAL S.R.L. | 160K | 2 | Construcții |
| LASZLO MODERN CONSTRUCT S.R.L. | 168K | 2 | Construcții |
| SITEROM SRL | 157K | 2 | Construcții |
| PROSISTEM ELECTRO SRL | 157K | 2 | Construcții |
| TELESON COM SRL | 155K | 2 | Construcții |
| TERMIX STG SRL | 155K | 2 | Construcții |
| CURLOV REPAIR SERVICE S.R.L. | 149K | 2 | Construcții |
| URBIS SRL | 143K | 2 | Construcții |
| GREENSTAR ELECTRICAL S.R.L. | 164K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.0%
- CA / angajat
- 81.8K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 47%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 164K
- Profit net
- 13.1K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 164K | 13.1K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIMON SMART INSTALL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIMON SMART INSTALL S.R.L.(current)
- Revenue
- 164K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.1K
- Rank RO
- #420.089
- ANABELA HAR S.R.L.
- Revenue
- 160K
- Employees
- 2
- Profit
- 65.2K
- Rank RO
- #423.485
- FLORIN JOK INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 160K
- Employees
- 2
- Profit
- -48.5K
- Rank RO
- #423.607
- LASZLO MODERN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 168K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.7K
- Rank RO
- #415.467
- SITEROM SRL
- Revenue
- 157K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #426.539
- PROSISTEM ELECTRO SRL
- Revenue
- 157K
- Employees
- 2
- Profit
- -14.2K
- Rank RO
- #426.621
- TELESON COM SRL
- Revenue
- 155K
- Employees
- 2
- Profit
- 51.5K
- Rank RO
- #427.984
- TERMIX STG SRL
- Revenue
- 155K
- Employees
- 2
- Profit
- 36.6K
- Rank RO
- #428.873
- CURLOV REPAIR SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 149K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #434.578
- URBIS SRL
- Revenue
- 143K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.7K
- Rank RO
- #440.289
- GREENSTAR ELECTRICAL S.R.L.
- Revenue
- 164K
- Employees
- 2
- Profit
- -128K
- Rank RO
- #420.100
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIMON SMART INSTALL S.R.L.(current) | 164K | 2 | 13.1K | #420.089 |
| ANABELA HAR S.R.L. | 160K | 2 | 65.2K | #423.485 |
| FLORIN JOK INSTAL S.R.L. | 160K | 2 | -48.5K | #423.607 |
| LASZLO MODERN CONSTRUCT S.R.L. | 168K | 2 | 3.7K | #415.467 |
| SITEROM SRL | 157K | 2 | 3.6K | #426.539 |
| PROSISTEM ELECTRO SRL | 157K | 2 | -14.2K | #426.621 |
| TELESON COM SRL | 155K | 2 | 51.5K | #427.984 |
| TERMIX STG SRL | 155K | 2 | 36.6K | #428.873 |
| CURLOV REPAIR SERVICE S.R.L. | 149K | 2 | 4.7K | #434.578 |
| URBIS SRL | 143K | 2 | 19.7K | #440.289 |
| GREENSTAR ELECTRICAL S.R.L. | 164K | 2 | -128K | #420.100 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIMON SMART INSTALL S.R.L.(you) | ANABELA HAR S.R.L. | FLORIN JOK INSTAL S.R.L. | LASZLO MODERN CONSTRUCT S.R.L. | SITEROM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 164K | 160K | 160K | 168K | 157K |
| Profit | 13.1K | 65.2K | -48.5K | 3.7K | 3.6K |
| Margin | 8,0% | 40,7% | -30,3% | 2,2% | 2,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIMON SMART INSTALL S.R.L.”.