SIMAR CARGO SRL
Revenue
7.8M
2024
Profit
298K
2024
Employees
4
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIMAR CARGO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 7.8M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #591 la cifra de afaceri, #929 la profit, #1.020 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIMAR CARGO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 7.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #591 la cifra de afaceri, #929 la profit, #1.020 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANS-SPED LOGISTIC SRL | 7.9M | 4 | Transport |
| ICL - INTERMODAL CONTAINER LOGISTICS SRL | 9.1M | 4 | Transport |
| HEPTACO S.R.L. | 8.1M | 4 | Transport |
| AVANSYS LOGISTICS S.R.L. | 9.9M | 4 | Transport |
| EUROLOG NETWORK LOGISTICS SERVICES S.R.L. | 8.7M | 4 | Transport |
| CARGOMIND (ROMANIA) S.R.L. | 8.8M | 4 | Transport |
| TRANS INTERNATIONAL 94 S.R.L. | 7.6M | 3 | Transport |
| A. HARTRODT ROMANIA SRL | 7.2M | 5 | Transport |
| WINMARTIM M.C. SRL | 9.2M | 4 | Transport |
| ZETA LOGISTIC SRL | 8.1M | 3 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 1.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.8M
- Profit net
- 298K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.8M | 298K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIMAR CARGO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIMAR CARGO SRL(current)
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #31.957
- TRANS-SPED LOGISTIC SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 4
- Profit
- -351K
- Rank RO
- #31.624
- ICL - INTERMODAL CONTAINER LOGISTICS SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 599K
- Rank RO
- #28.014
- HEPTACO S.R.L.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 513K
- Rank RO
- #30.918
- AVANSYS LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #26.140
- EUROLOG NETWORK LOGISTICS SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 4
- Profit
- -406K
- Rank RO
- #29.096
- CARGOMIND (ROMANIA) S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 80.8K
- Rank RO
- #28.850
- TRANS INTERNATIONAL 94 S.R.L.
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 3
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #32.727
- A. HARTRODT ROMANIA SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 5
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #34.340
- WINMARTIM M.C. SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #27.797
- ZETA LOGISTIC SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 57.8K
- Rank RO
- #30.821
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIMAR CARGO SRL(current) | 7.8M | 4 | 298K | #31.957 |
| TRANS-SPED LOGISTIC SRL | 7.9M | 4 | -351K | #31.624 |
| ICL - INTERMODAL CONTAINER LOGISTICS SRL | 9.1M | 4 | 599K | #28.014 |
| HEPTACO S.R.L. | 8.1M | 4 | 513K | #30.918 |
| AVANSYS LOGISTICS S.R.L. | 9.9M | 4 | 1.3M | #26.140 |
| EUROLOG NETWORK LOGISTICS SERVICES S.R.L. | 8.7M | 4 | -406K | #29.096 |
| CARGOMIND (ROMANIA) S.R.L. | 8.8M | 4 | 80.8K | #28.850 |
| TRANS INTERNATIONAL 94 S.R.L. | 7.6M | 3 | 122K | #32.727 |
| A. HARTRODT ROMANIA SRL | 7.2M | 5 | -1.3M | #34.340 |
| WINMARTIM M.C. SRL | 9.2M | 4 | 207K | #27.797 |
| ZETA LOGISTIC SRL | 8.1M | 3 | 57.8K | #30.821 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIMAR CARGO SRL(you) | TRANS-SPED LOGISTIC SRL | ICL - INTERMODAL CONTAINER LOGISTICS SRL | HEPTACO S.R.L. | AVANSYS LOGISTICS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.8M | 7.9M | 9.1M | 8.1M | 9.9M |
| Profit | 298K | -351K | 599K | 513K | 1.3M |
| Margin | 3,8% | -4,5% | 6,6% | 6,3% | 13,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIMAR CARGO SRL”.