SIMALEX IONI TRANS S.R.L.
Revenue
358K
2024
Profit
661 lei
2024
Employees
3
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIMALEX IONI TRANS S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 358K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #20.742 la cifra de afaceri, #34.014 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIMALEX IONI TRANS S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 358K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #20.742 la cifra de afaceri, #34.014 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DRAGLIV TRANS S.R.L. | 353K | 3 | Transport |
| ILAN COM S.R.L. | 379K | 3 | Transport |
| MADGABMARI INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L. | 325K | 3 | Transport |
| GIX TRANS S.R.L. | 323K | 3 | Transport |
| SADMAR S.R.L. | 318K | 3 | Transport |
| TRANSMIT SRL | 317K | 3 | Transport |
| FORST TRANS SRL | 358K | 3 | Transport |
| BEN VASIZA SRL | 358K | 3 | Transport |
| VALTRANS DRIVE S.R.L. | 357K | 3 | Transport |
| DRIVE VALENTIN B.S.V. S.R.L. | 311K | 3 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 119K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 358K
- Profit net
- 661 lei
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 358K | 661 lei | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIMALEX IONI TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIMALEX IONI TRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 358K
- Employees
- 3
- Profit
- 661 lei
- Rank RO
- #272.880
- DRAGLIV TRANS S.R.L.
- Revenue
- 353K
- Employees
- 3
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #274.699
- ILAN COM S.R.L.
- Revenue
- 379K
- Employees
- 3
- Profit
- -22K
- Rank RO
- #265.135
- MADGABMARI INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 325K
- Employees
- 3
- Profit
- -60.2K
- Rank RO
- #285.501
- GIX TRANS S.R.L.
- Revenue
- 323K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.8K
- Rank RO
- #286.341
- SADMAR S.R.L.
- Revenue
- 318K
- Employees
- 3
- Profit
- -31.8K
- Rank RO
- #288.633
- TRANSMIT SRL
- Revenue
- 317K
- Employees
- 3
- Profit
- -20.2K
- Rank RO
- #288.811
- FORST TRANS SRL
- Revenue
- 358K
- Employees
- 3
- Profit
- 28K
- Rank RO
- #272.874
- BEN VASIZA SRL
- Revenue
- 358K
- Employees
- 3
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #272.814
- VALTRANS DRIVE S.R.L.
- Revenue
- 357K
- Employees
- 3
- Profit
- 58.9K
- Rank RO
- #273.042
- DRIVE VALENTIN B.S.V. S.R.L.
- Revenue
- 311K
- Employees
- 3
- Profit
- 84.2K
- Rank RO
- #291.672
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIMALEX IONI TRANS S.R.L.(current) | 358K | 3 | 661 lei | #272.880 |
| DRAGLIV TRANS S.R.L. | 353K | 3 | 2.8K | #274.699 |
| ILAN COM S.R.L. | 379K | 3 | -22K | #265.135 |
| MADGABMARI INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L. | 325K | 3 | -60.2K | #285.501 |
| GIX TRANS S.R.L. | 323K | 3 | 6.8K | #286.341 |
| SADMAR S.R.L. | 318K | 3 | -31.8K | #288.633 |
| TRANSMIT SRL | 317K | 3 | -20.2K | #288.811 |
| FORST TRANS SRL | 358K | 3 | 28K | #272.874 |
| BEN VASIZA SRL | 358K | 3 | 2.1K | #272.814 |
| VALTRANS DRIVE S.R.L. | 357K | 3 | 58.9K | #273.042 |
| DRIVE VALENTIN B.S.V. S.R.L. | 311K | 3 | 84.2K | #291.672 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIMALEX IONI TRANS S.R.L.(you) | DRAGLIV TRANS S.R.L. | ILAN COM S.R.L. | MADGABMARI INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L. | GIX TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 358K | 353K | 379K | 325K | 323K |
| Profit | 661 lei | 2.8K | -22K | -60.2K | 6.8K |
| Margin | 0,2% | 0,8% | -5,8% | -18,5% | 2,1% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIMALEX IONI TRANS S.R.L.”.