SIMA BYBY LOGISTIC SRL
Revenue
24.2M
2024
Profit
497K
2024
Employees
62
2024
Margin
2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIMA BYBY LOGISTIC SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 24.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #553 la cifra de afaceri, #2.170 la profit, #365 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIMA BYBY LOGISTIC SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 24.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #553 la cifra de afaceri, #2.170 la profit, #365 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 17.4× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 19.1× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HARTL CARRIER SRL | 28.8M | 59 | Transport |
| VIORICA S.R.L. | 25.7M | 66 | Transport |
| A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L. | 22.8M | 62 | Transport |
| NELCO S.R.L. | 24.6M | 57 | Transport |
| LAMUREAN TRANS SRL | 28.4M | 61 | Transport |
| SOCUM TRANS SRL | 26.7M | 57 | Transport |
| AUTOCRISANA S.A. | 21.5M | 62 | Transport |
| SOFMAR LOGISTIC SRL | 24.4M | 55 | Transport |
| H.T.G. ALT AUTO SRL | 24.3M | 55 | Transport |
| SEA TRANS S.R.L. | 24.2M | 55 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.0%
- CA / angajat
- 406K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 24.2M
- Profit net
- 497K
- Angajați
- 62
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 24.2M | 497K | 62 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIMA BYBY LOGISTIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIMA BYBY LOGISTIC SRL(current)
- Revenue
- 24.2M
- Employees
- 62
- Profit
- 497K
- Rank RO
- #11.787
- HARTL CARRIER SRL
- Revenue
- 28.8M
- Employees
- 59
- Profit
- 614K
- Rank RO
- #10.463
- VIORICA S.R.L.
- Revenue
- 25.7M
- Employees
- 66
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #11.557
- A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 22.8M
- Employees
- 62
- Profit
- 705K
- Rank RO
- #12.841
- NELCO S.R.L.
- Revenue
- 24.6M
- Employees
- 57
- Profit
- 501K
- Rank RO
- #12.013
- LAMUREAN TRANS SRL
- Revenue
- 28.4M
- Employees
- 61
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #10.573
- SOCUM TRANS SRL
- Revenue
- 26.7M
- Employees
- 57
- Profit
- 8.4M
- Rank RO
- #11.174
- AUTOCRISANA S.A.
- Revenue
- 21.5M
- Employees
- 62
- Profit
- -2.6M
- Rank RO
- #13.516
- SOFMAR LOGISTIC SRL
- Revenue
- 24.4M
- Employees
- 55
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #12.108
- H.T.G. ALT AUTO SRL
- Revenue
- 24.3M
- Employees
- 55
- Profit
- -104K
- Rank RO
- #12.117
- SEA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 24.2M
- Employees
- 55
- Profit
- 484K
- Rank RO
- #12.188
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIMA BYBY LOGISTIC SRL(current) | 24.2M | 62 | 497K | #11.787 |
| HARTL CARRIER SRL | 28.8M | 59 | 614K | #10.463 |
| VIORICA S.R.L. | 25.7M | 66 | 822K | #11.557 |
| A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L. | 22.8M | 62 | 705K | #12.841 |
| NELCO S.R.L. | 24.6M | 57 | 501K | #12.013 |
| LAMUREAN TRANS SRL | 28.4M | 61 | 1.4M | #10.573 |
| SOCUM TRANS SRL | 26.7M | 57 | 8.4M | #11.174 |
| AUTOCRISANA S.A. | 21.5M | 62 | -2.6M | #13.516 |
| SOFMAR LOGISTIC SRL | 24.4M | 55 | 1.8M | #12.108 |
| H.T.G. ALT AUTO SRL | 24.3M | 55 | -104K | #12.117 |
| SEA TRANS S.R.L. | 24.2M | 55 | 484K | #12.188 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIMA BYBY LOGISTIC SRL(you) | HARTL CARRIER SRL | VIORICA S.R.L. | A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L. | NELCO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 24.2M | 28.8M | 25.7M | 22.8M | 24.6M |
| Profit | 497K | 614K | 822K | 705K | 501K |
| Margin | 2,0% | 2,1% | 3,2% | 3,1% | 2,0% |
| Employees | 62 | 59 | 66 | 62 | 57 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIMA BYBY LOGISTIC SRL”.