Revenue

665K

2024

Profit

555K

2024

Employees

2024

Margin

83,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SIM TOTAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 665K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.378 la cifra de afaceri, #2.679 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SIM TOTAL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 665K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #9.378 la cifra de afaceri, #2.679 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.378 din 39.568 companii

Top 23.7%

Vezi clasamentul

După profit

#2.679 din 39.568 companii

Top 6.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri665K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit83.5% vs medie industrie 11.2%

Compania este 7.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ASC 2013 EUROTRANS SRL701K1Construcții
ATIFRIGO INSTAL S.R.L.626K1Construcții
NICOMI NDY S.R.L.623K1Construcții
SRR GREAT VISION S.R.L.623K1Construcții
ALUPLUV ROINSTAL S.R.L.597K1Construcții
ROPEGASO SRL594K1Construcții
BNY CONSTRUCT EXPRESS S.R.L.665K1Construcții
COMI COM SRL665K1Construcții
ACC INSTAL EXPERT S.R.L.666K1Construcții
CRISTAL PLUS TECH S.R.L.666K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
83.5%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    665K
    Profit net
    555K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SIM TOTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSIM TOTAL S.R.L.(you)ASC 2013 EUROTRANS SRLATIFRIGO INSTAL S.R.L.NICOMI NDY S.R.L.SRR GREAT VISION S.R.L.
Revenue
665K
701K
626K
623K
623K
Profit
555K
194K
191K
-22.4K
325K
Margin
83,5%
27,7%
30,6%
-3,6%
52,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SIM TOTAL S.R.L.”.