SILV PETRU FOREX S.R.L.
Revenue
2.2M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
11
2024
Margin
49,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SILV PETRU FOREX S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #787 la cifra de afaceri, #111 la profit, #398 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SILV PETRU FOREX S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #787 la cifra de afaceri, #111 la profit, #398 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 10.8× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| M&M FORSTPOWER S.R.L. | 2M | 11 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BANAFOREST-MAR SRL | 2.2M | 11 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GRIGO FORST S.R.L. | 2.4M | 12 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DECCREISEN S.R.L. | 2.3M | 11 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| EXPO ALEX SRL | 2.2M | 9 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| M�D�LINA EUROFOREST SRL | 2.4M | 11 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| RELU NORD-EST S.R.L. | 2.2M | 9 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| PROMETEU SRL | 2.1M | 11 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DIANA SPORT SRL | 2.1M | 11 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALEX FOREST PIPIRIG S.R.L. | 2.5M | 10 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 49.4%
- CA / angajat
- 202K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 1.1M | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SILV PETRU FOREX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SILV PETRU FOREX S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #88.223
- M&M FORSTPOWER S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 11
- Profit
- 530K
- Rank RO
- #94.115
- BANAFOREST-MAR SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #89.421
- GRIGO FORST S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #82.578
- DECCREISEN S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 798K
- Rank RO
- #84.832
- EXPO ALEX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 18.9K
- Rank RO
- #87.864
- M�D�LINA EUROFOREST SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 11
- Profit
- -187K
- Rank RO
- #83.758
- RELU NORD-EST S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 57.4K
- Rank RO
- #87.296
- PROMETEU SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #93.432
- DIANA SPORT SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 85.3K
- Rank RO
- #93.434
- ALEX FOREST PIPIRIG S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 431K
- Rank RO
- #78.810
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SILV PETRU FOREX S.R.L.(current) | 2.2M | 11 | 1.1M | #88.223 |
| M&M FORSTPOWER S.R.L. | 2M | 11 | 530K | #94.115 |
| BANAFOREST-MAR SRL | 2.2M | 11 | 13.7K | #89.421 |
| GRIGO FORST S.R.L. | 2.4M | 12 | 320K | #82.578 |
| DECCREISEN S.R.L. | 2.3M | 11 | 798K | #84.832 |
| EXPO ALEX SRL | 2.2M | 9 | 18.9K | #87.864 |
| M�D�LINA EUROFOREST SRL | 2.4M | 11 | -187K | #83.758 |
| RELU NORD-EST S.R.L. | 2.2M | 9 | 57.4K | #87.296 |
| PROMETEU SRL | 2.1M | 11 | 1.9K | #93.432 |
| DIANA SPORT SRL | 2.1M | 11 | 85.3K | #93.434 |
| ALEX FOREST PIPIRIG S.R.L. | 2.5M | 10 | 431K | #78.810 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SILV PETRU FOREX S.R.L.(you) | M&M FORSTPOWER S.R.L. | BANAFOREST-MAR SRL | GRIGO FORST S.R.L. | DECCREISEN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2M | 2.2M | 2.4M | 2.3M |
| Profit | 1.1M | 530K | 13.7K | 320K | 798K |
| Margin | 49,4% | 26,0% | 0,6% | 13,4% | 34,4% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SILV PETRU FOREX S.R.L.”.