SILV ANDRAZ S.R.L.
Revenue
269K
2024
Profit
22.5K
2024
Employees
3
2024
Margin
8,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SILV ANDRAZ S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 269K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #10.764 la cifra de afaceri, #14.269 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SILV ANDRAZ S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 269K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #10.764 la cifra de afaceri, #14.269 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CENTRAL AUTO TEST SRL | 253K | 3 | Activități profesionale |
| NB TOPCAD OFFICE SRL | 292K | 3 | Activități profesionale |
| TOPO AXXIS CAD SRL | 293K | 3 | Activități profesionale |
| IACOB SI FIII SRL | 299K | 3 | Activități profesionale |
| CERTIFIC. VEST SRL | 300K | 3 | Activități profesionale |
| OXOYOZ ARCHITECTURE S.R.L. | 269K | 3 | Activități profesionale |
| KAL TRANS SRL | 269K | 3 | Activități profesionale |
| TIALCO S.R.L. | 270K | 3 | Activități profesionale |
| CONCRET DESIGN CONSULT S.R.L. | 268K | 3 | Activități profesionale |
| KTA AUTOMAR SRL | 270K | 3 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.4%
- CA / angajat
- 89.6K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 37%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 269K
- Profit net
- 22.5K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 269K | 22.5K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SILV ANDRAZ S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SILV ANDRAZ S.R.L.(current)
- Revenue
- 269K
- Employees
- 3
- Profit
- 22.5K
- Rank RO
- #332.675
- CENTRAL AUTO TEST SRL
- Revenue
- 253K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #344.664
- NB TOPCAD OFFICE SRL
- Revenue
- 292K
- Employees
- 3
- Profit
- 80.9K
- Rank RO
- #312.071
- TOPO AXXIS CAD SRL
- Revenue
- 293K
- Employees
- 3
- Profit
- -23.1K
- Rank RO
- #309.968
- IACOB SI FIII SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 3
- Profit
- 18.4K
- Rank RO
- #300.559
- CERTIFIC. VEST SRL
- Revenue
- 300K
- Employees
- 3
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #297.121
- OXOYOZ ARCHITECTURE S.R.L.
- Revenue
- 269K
- Employees
- 3
- Profit
- 82.8K
- Rank RO
- #332.752
- KAL TRANS SRL
- Revenue
- 269K
- Employees
- 3
- Profit
- 74.9K
- Rank RO
- #332.234
- TIALCO S.R.L.
- Revenue
- 270K
- Employees
- 3
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #332.076
- CONCRET DESIGN CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 3
- Profit
- 414 lei
- Rank RO
- #333.331
- KTA AUTOMAR SRL
- Revenue
- 270K
- Employees
- 3
- Profit
- -127K
- Rank RO
- #331.843
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SILV ANDRAZ S.R.L.(current) | 269K | 3 | 22.5K | #332.675 |
| CENTRAL AUTO TEST SRL | 253K | 3 | 6.4K | #344.664 |
| NB TOPCAD OFFICE SRL | 292K | 3 | 80.9K | #312.071 |
| TOPO AXXIS CAD SRL | 293K | 3 | -23.1K | #309.968 |
| IACOB SI FIII SRL | 299K | 3 | 18.4K | #300.559 |
| CERTIFIC. VEST SRL | 300K | 3 | 105K | #297.121 |
| OXOYOZ ARCHITECTURE S.R.L. | 269K | 3 | 82.8K | #332.752 |
| KAL TRANS SRL | 269K | 3 | 74.9K | #332.234 |
| TIALCO S.R.L. | 270K | 3 | 10.3K | #332.076 |
| CONCRET DESIGN CONSULT S.R.L. | 268K | 3 | 414 lei | #333.331 |
| KTA AUTOMAR SRL | 270K | 3 | -127K | #331.843 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SILV ANDRAZ S.R.L.(you) | CENTRAL AUTO TEST SRL | NB TOPCAD OFFICE SRL | TOPO AXXIS CAD SRL | IACOB SI FIII SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 269K | 253K | 292K | 293K | 299K |
| Profit | 22.5K | 6.4K | 80.9K | -23.1K | 18.4K |
| Margin | 8,4% | 2,5% | 27,7% | -7,9% | 6,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SILV ANDRAZ S.R.L.”.