SIGATECH SOFTWARE S.R.L.

CUI 48838584·IT·Dolj·Founded 2024

Revenue

477K

2024

Profit

251K

2024

Employees

1

2024

Margin

52,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SIGATECH SOFTWARE S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 477K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #9.429 la cifra de afaceri, #10.280 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SIGATECH SOFTWARE S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 477K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.6%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #9.429 la cifra de afaceri, #10.280 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.429 din 36.296 companii

Top 26.0%

Vezi clasamentul

După profit

#10.280 din 36.296 companii

Top 28.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#5.212 din 36.296 companii

Top 14.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri477K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit52.6% vs medie industrie 14.7%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.2× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
52.6%
CA / angajat
478K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 26%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    477K
    Profit net
    251K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SIGATECH SOFTWARE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSIGATECH SOFTWARE S.R.L.(you)ANALYTIC INSIGHT SOLUTIONS S.R.L.ALEXROMAN OUTSOURCING S.R.L.RAZVAN CELEA CONSULTING S.R.L.SOFTEO BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
477K
479K
480K
473K
485K
Profit
251K
362K
411K
401K
372K
Margin
52,6%
75,5%
85,6%
84,8%
76,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SIGATECH SOFTWARE S.R.L.”.